Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fazont nyírjak a Pulimnak?

Milyen fazont nyírjak a Pulimnak?

Figyelt kérdés

Nem kiállítási kutya így nem akarok a szőrével sokat foglalkozni meg séta közben minden beleragad. Már jön a jó idő le akarom nyírni, de azért nem ilyenre:

[link] yeBA&zoom=1&iact=rc&dur=302&sig=101555009841867833511&zpage=3&tbnh=157&tbnw=225&start=25&ndsp=15&ved=1t:429,r:7,s:25,i:141&tx=181&ty=85

Nem ez nagyon nem tetszik.


Én valami könnyen gondozható de azért "Pulis" fazon akarok a kutyának.



2012. ápr. 19. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Gondozható de pulis fazon? A földig érő zsinóros szőr is gondozható, csak marha nagy meló.


Ha csak rövidebbre vágod (ilyesmire: [link]

abba ugyanúgy beleragad a sok cucc.

2012. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A linknél a végéről szedd el a zárójelet!
2012. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Aki pulit vállal, az a szőrével járó sok munkát, kellemetlenséget is vállalja.


Az általad vágyott igényeket lehetetlen teljesíteni. Vagy pulis fazonja van, de akkor gondozni kell, ami hatalmas munka, vagy lenyíratod rövidre és akkor nem lesz puli formája a kutyának.


(Miért választottál egy nehezen karbantartható kutyát, ha "nem akarsz sokat foglalkozni vele"? )

2012. ápr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Van puli tenyésztő ismerősünk, aki azt mondta, hogy legszívesebben büntetné azokat, akik nyírják a szőrét, mert az fuccsra vágja az egészet, megváltozik a szerkezete, elgyengül. Nekem uszkárom van, nem vagyok oda azért, hogy mindennap 1 órán át kell fésülnöm a göndör szőrét, de mivel én választottam ezt a fajtát, megteszem.

Ha nagyon nem akarsz vele foglalkozni, akkor vágasd mindenhol egyenletesen 3-4 centisre.

Ismerem az érzést, hogy a fajta minden tulajdonsága megfelel, mintha neked találták volna ki a fajtát, kivéve a szőre. De az a fajtával együtt jár.

2012. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy tenyésztőnek fontos a zsinóros szőr, egy hobbi kutyának már legkevésbé az. Egyik se rohangál a pusztában és nem terel semmit, egy mai körülmények között tartott pulinál csak hátrány ez a szőr. Szóval csókoltatom a tenyésztőt.


Ez olyan, mint a westie nyírása. Azt is trimmelni kéne, de a legtöbb ember nyiratja, hisz hobbikutya és nem vadászik már. Gyorsabb, egyszerűbb és a kutyának (a legtöbb amúgy is ekcémás) legalább szellőzik a bőre.

2012. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Kénytelen leszel akkor a pár milis megoldást választani. Azt is meg lehet csinálni szépre, különlegesre.

Egyszer nyírtam egy pulit, a gazdája előtte évi 1x hordta a helyi juhászhoz, aki azzal durta le, amivel a birkákat szokták. Na és persze egy éve nem volt nyírva, de még csak zsinórozva sem...

A testén tarkopaszra vágtam, a fején a rasztákat snauzer fazonra (fülek kopaszan, kis szakáll, szeme előtt meghagyva), és a farkán kifésültem a szőrt.

Amikor jött érte a gazdi, és ott áll mellettem a kutya, mondom neki, milyen aranyos volt végig és hogy tűrte, nem ismerte fel a kutyáját, és majd extázisba esett, hogy milyen arisztokratás kutya lett :D

És tényleg jól nézett ki.

2012. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy igazán csak a pulival passzolok, így 50 felett már nem az első hever itt mellettem.

Én április végén szoktam kiritkítani, visszanyírni olyan fiatal-formának megfelelő testképre rövidítve. A szőriránynak nem keresztben, hanem hegyesszögű hosszában vágom. Eközben a rendezetlenül összeálló-nemezelődő részeket (egyébként határozottan zsinóros jellegű) hosszában bontva szétválasztom, ha reménytelen tőből leritkítom. A hasa alját és az ürítési tájékai környékének szőrzetét jelentősen megrövidítem. A fejformájára ügyelve a szája környékén belógó elszennyeződött részeket is visszavágom. A szem környéki lenyírás káráról még az állatorvosok között sincs teljes egyetértés. Szerintem odafigyeléssel nem káros se így, se úgy (csak amennyire a bányász-lónak szoktatás nélkül a napfényben), de hát a puli ilyen kerek formaszőrzetű fedett szemmel puli! Tapasztalatom és szakemberek általi bevizsgálás szerint így is tökéletesen lát. Aki a szeménél is levágná, annak inkább az uszkárt javallanám, mivel az (csak ?) nyírva szép. A fej és nyak-környéki szőrzet jócskán meghagyása egyébként az elsődleges támadásokkal szemben is hatékony védelmet nyújt számára. A szőrrel a szájába buta képet vágó támadó eb és a visszatört körmű anyamacska sokat mesélhetne erről. (A pulim teljesen békés.) A nyírás után jól láthatóan megkönnyebbül, jobban is érzi magát. Ez évi egy alkalom, de egyébként szerintem egyáltalán nincs sok gond a szőrzetével.

Végezetül a juhászok három nyírása szabálya:

1. Jó az mindég úgy ahogyan van!

2. Na a birkákkal megvolnék, gyere te is Bojtár!

3. Eej, hogy nézel már ki Bojtár, lenyírlak egy kicsinység itt, meg itt, ni!

2012. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!