Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyát hogyan kell...

Kölyök kutyát hogyan kell megtanítani játszani?

Figyelt kérdés
A szituáció a következő. A város mellett lakom, egy 2 hektáros kis tanyán. Egyik nap egy fél év körüli golden retriever szuka szegődött oda hozzám. Kint dolgozgattam, amikor odajött. Szegény eléggé csapzott volt, volt benne vagy 20 kullancs (szó szerint!), a bundája teljesen becsomósodva a bogáncsok köré, és a nyaka elején is volt egy begyógyult seb, körülötte nagy sávban lekopva a szőr, és a megkötés másik mellékhatása, hogy a nyaka körben szinte feketére volt koszosodva. Egy kicsit bizalmatlan volt először, de amúgy nagyon barátságos, imádni való, és rendkívül okos blöki. Itthon még nem volt kutyám (nem rég költöztem el otthonról), épp a beszerzési projekt zajlik. Egy angol cocker kölyköt fogunk hozni, de a párom ragaszkodott hozzá, hogy egy goldienk is legyen, mert nagyon szereti a fajtát, náluk már 15 éve csak goldenek vannak. Egy szó, mint száz, befogadtuk a blökit, szokásos procedúra, most már jól érzi magát. Szegényke, első találkozásunkkor csak kenyeret tudtam neki adni, majd megfulladt úgy ette, de mikor egy falat húst akartam adni neki, nagyon bizalmatlan volt, alig merte megenni... :( Ennyi felvezetés után jön a kérdés. Nagyon igényli a szeretetet, és hogy foglalkozzunk vele. Szeret a kedvemben járni, gyorsan tanul. Viszont nem tudok vele játszani, mert nem vesz a szájába játékokat. Ha odanyújtom neki, vagy eldobom, nem érti mit akarok tőle. Mi a trükkje annak, hogy az együtt töltött idő intenzívebb legyen kutyának, és gazdájának egyaránt?

2012. ápr. 19. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előzményekből ítélve lehet hogy nem is játékot akar, hanem társat, téged, titeket. Ha nem tud játszani, azt jelenti, hogy nem foglalkoztak vele. Ne erőltesd, inkább engedd, hogy minél többet legyen a közeledben. Neki ez hiányzik, ja és a szeretet. Ha a hús miatt bizalmatlan, nem lehetetlen, hogy előző gazdinál elcsórt egy husit és nagyon megverték érte. Ezért az ellenszenv. Egy befogadott, előzőleg esetleg bántalmazott kutya nagyon sok türelmet igényel. Ha azt érzi, hogy szereted, nagyon sok örömed lesz benne. Nekem mindig mentett kutyáim voltak és meghálálták a türelmünket.
2012. ápr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozni kell, én kutyám egy évesen került hozzám, először én is azt gondoltam, hogy nem szeret játszani, közbe csak azok a játékok nem érdekelték, amikkel próbálkoztam. Vettem egy üreges gumilabdát, amit tud rágcsálni, azt imádja, a tömör labdát meg szájába se vette.
2012. ápr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbálkozz olyan játékkal, aminek a belsejébe tudsz rejteni egy kis tápot vagy jutalomfalatot, hátha azzal ösztönözni tudod egy kicsit.


Pár példa:


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. ápr. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! A türelemmel, és a szeretettel nem lesz gond. :) Ilyen játékot meg majd szerzek neki akkor. :)
2012. ápr. 20. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!