Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs kérdés!?

Kullancs kérdés!?

Figyelt kérdés

Ma találtam a kutyusom szeme felett egy kullancsot. Már többször volt benne a 3 év alatt, de mindig sikerült jól kiszednem.

Ma viszont amit észre vettem, elég kicsi volt. Nem szívta még meg magát rendesen. Nem tudtam jól "megfogni". Sajnos, ahogy próbáltam kiszedni, beleszakadt :(( Most mit csináljak? Holnap elvigyem állatorvoshoz?


2012. ápr. 19. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Emiatt nem kell, a beszakadt fej ki fog lökődni, nem kell piszkálni, és a fej önmagában már nem jelent veszélyt.

De nagyon javasolt a kullancs elleni védekezés, tehetsz a kutyádra nyakörvet, spot ont, mondjuk emiatt elnézhetnél az állatorvoshoz, ő segíthet választani.

Érdemes befekteteni erre pénzt, nagyon sok sz@rt összeszedhetnek a kutyák ezektől az élösködőktől.

2012. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A "poén" az, hogy most is van rajta kullancs és bolha irtó csepp. Kb 2 hete kapta. És nem a legolcsóbb kategóriából. Külön figyelek az ilyenre, hogy minden oltást, féregtelenítést, stb. megkapjon. Van egy 1,5 éves kislányom is. Őt is féltem :)
2012. ápr. 19. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Vidd minél hamarabb állatorvoshoz 15 napja pusztult el a kutyusom kullancs fertőzésben. :'(
2012. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 22:37

Minek vigye azonnal? Még nem is kezdett el szívni. Az orvos csak a már megtörtént fertőzést tudja kimutatni a labor eredményben.

2012. ápr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A cseppek is úgy működnek, hogy a befúródott kullancsot ölik meg. Mivel Te valószínűleg korán észre vetted, az még csak akkor fúrta befelé magát. Olyankor nehéz még kiszedni, és nem is fertőz. A helyét betadinnal kezeld le.

Lehet, egy kis ideig piros , pattanás szerű lesz a helye. De el fog múlni.

2012. ápr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!