Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
1 éves a kutyám és tüzel.1x tüzelt már és már akkor sem látszódott rajta semmi, csak a vércseppekből vettem észre. Nem szánkázik a padlón meg semmi ilyen. Ez természetes? Nem akar semmilyen kutyához odamenni soha, még ilyenkor sem. Múltkor egy kan kutya szagolta hátul és a kutyám azt sem tudta, hogy mi van. Olyan mintha nem tudná mi ez az egész. Szerintetek ez természetes?
2012. ápr. 20. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsenek különleges ismertetőjelei a tüzelésnek,vagy én nem tudom jol,ha tévedek bocs.Nekem egy 2 éves kutyám van 1 és fél éve van nállam,de ő se mutatott semmi jelet,nem közeledik más kutyákhoz csak jáccani.Meg mikor meg volt neki jöve akkor semmien kutyát nem engedett magához közel...Szoval szerintem ne aggodj,ha meg kiskutyákat akarsz és sehogy nem akar a kutyád akkor állatorvostól kérhetsz tanácsot:)
2012. ápr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Catz ***** válasza:

Az hogy lehet, hogy 1 éves és másodszorra tüzel??


Szánkázni akkor szoktak, amikor férgesek.


Még a pérája duzzadt, onnan lehet észrevenni. Vidd ivartalanítani és akkor megelőzöd, hogy gennyes méhgyulladása vagy emlődaganata vagy álvemhes legyen.

2012. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát már decemberben tüzelt,és most megint.Igazából nem szerettem volna ivartalanítani, de tényleg ennyi baj lehet vele, ha nem ivartalaníttatom??
2012. ápr. 21. 15:42
 4/6 Catz ***** válasza:

Előfordulhat, igen.

Nézd meg a Magyar Állatorvosi kamara honlapját:

[link]

2012. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Catz ne haragudj de ne ilyeszgesd a kérdezőt,az állatorvosok is mint az orvosok túlzásba visznek manapság mindent.Pár éve azt se tudták mi az hogy ivartalanités (legalább is mifelénk Romániába) és mégis sokáig éltek a kutyák,falun szerintem még most se tudják hogy olyasmi létezik,de mégis legtöbb kutya a 13-14 évet megéli...Csak ahogy egy gyerek felnevelésénél ugy az állat betegségeknél is mindent felfújnak csak hogy több pénzt szedjenek ki az emberekből...(Amugy első voltam)
2012. ápr. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Catz ***** válasza:

Kulcsmondat : "legalább is mifelénk Romániába".


Hidd el, ha csak a pénzsszerzésröl lenne szó, akkor egy árva szóval nem mondanák az ivartalanítást, hiszen a szülés elötti herpesz vakcinából, ultrahangból, féregtelenítésböl, kölykök vakcinázásából sokkal, de sokkal több pénzt tudna egy állatorvos kicsikarni a gazdákból, mint egy rutinnak számító ivartalanításból.


A kérdezö azt kérdezte, hogy elöfordulhat-e? Elö,bizony. Tudod a rákos elváltozásokat sokan a tápokra, maśok a genetikailag NEM szürt kutyákra (törzskönyv nélküli), míg egyesek az életmóddal hozzák összefüggésbe.


Minek egy ilyen betegségnek kitenni a mára már házikedvencnek számító kutyát.


Lehet, hogy eléltek és tényleg semmi bajuk nem volt, de az utóbbi 10 évben nagyon megnött a daganatos kutyák száma.


Én annank a híve vagyok, hogy jobb megelözni a bajt, ha nem törzskönyves, hiper-szuper champion szuka / kan, különleges vérvonallal.

2012. ápr. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!