Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám hirtelen agresszívabb...

A kutyám hirtelen agresszívabb lett. Mi válthatta ezt ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy golden retriever kan kutyám van. Idén lett 2 éves és nagyon barátságos kutya. Az udvarunkon van egy kisbolt ezért elég sok ember jár ide. Eddig semmi gond nem volt. A kutya szabadon mászkált az udvaron, sosem szökött el. 2 hete azonban valakinek megkapta a kezénél, szerencsére csak a ruháját érte és abban sem keletkezett kár. Szerintem csak vmi figyelmeztetésnek szánta. Az illető még sosem járt itt és csak megsimogatta a kutyát a fejénél. Most kicsit meg vagyunk ijedve, hátha megtörténik újra. Másokkal ugyan úgy, kedvesen viselkedik. Láttam az esetet és semmi előjelét nem láttam a "támadásnak". Lehet, hogy ez a tavaszi párzási időszak miatt történt?(nincs herélve) Vagy egyéb ötleteket is szívesen várok.


2012. ápr. 21. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:

a kutyák megérzik a rossz embereket.vagy rossz a szaguk.

az én kutyám kutyának nem mondhato, nem öriz semmit, eltéved ha elszökik, csak a simogatásoknak él. mikor egy haverom bepiálva jött hozzánk tök örült neki. de mikor egy részeg idös akarta megsimogatni felállt a ször a hátán és morgott.

az hogy figyelmeztetésül megkap még nem gáz. ne nyuljanak idegen kutyához ennyi....meg elöbb szagoltassák meg magukat,kezüket és utána nyuljanak felé simogatásra.

2012. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
8%
vidd el orvoshoz, h nem veszett -e. A mi kutyánk is így kezdte, de a végén már a házból se mertünk kimenni. A végén elvitte a sintér :(
2012. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy betegsége lenne. Minden oltása megvan, és a doki is 3 hónapja látta.
2012. ápr. 21. 14:05
 4/7 anonim ***** válasza:
a gond akkor lenne, ha úgy kapta volna meg a kezét hogy hozzá sem nyúltak. Így, hogy simogatás után csinálta - úgy értelmezte, hogy az a valaki, aki nem szimpatikus neki behatol a légterébe, territóriumába. Ez nem agresszió, hanem egyfajta védekezés, védelmezés. Agresszív akkor lenne, ha indok nélkül (simogatás nélkül) tette volna ugyan ezt. De az én kutyám is pl nagyon nem szereti a hajléktalanokat, és a részegeket. Semmi gond nem lesz vele, csak nem kellene idegeneknek simogatniuk őt
2012. ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az lehetett a baja, hogy idegen volt, ráadásul a fejét simogatta. Kevesen tudják, de idegen kutyának csak az oldalát szabad először simogatni, a fejsimogatást, veregetést fenyegetésnek veheti. Mint ebben az esetben is.
2012. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem a barátnőm golden retrievere harapott meg egyszer, pedig évek óta ismer. Annyi volt, hogy elrúgtam előle a földről egy szelet kenyeret, ő meg azonnal a lábamra fogott. Múltkor meg egy ismerősöm berni pásztorát akartam megsimogatni (őt is nagyon régóta ismerem), de én voltam a hülye, mert siettem, és pont mentem el mellettük, köszöntem, és már nyúltam is a kutya fejéhez, és az úgy megijedt, hogy nagyon hirtelen elrántotta a fejét.

Figyelj, ezek állatok, és ilyenek előfordulhatnak sajnos, látod, még goldiknál is...lehet, hogy a tiétek is csak megijedt, vagy nem számított rá, ezért kapott felé. Ha egyébként jól szocializált, és nem mutatja agresszió jeleit, akkor ez egy szerencsétlen eset volt.

Ettől függetlenül az ivartalanítás sosem árthat, de szerintem nálatok ennek nincs jelentősége.

2012. ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2012. ápr. 21. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!