Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a 11 hetes...

Hogyan vegyem rá a 11 hetes kutyámat, hogy mennyen be a helyére?

Figyelt kérdés
Próbáltam játékkal becsalni vagy kajával, de nem akar be menni a kenneljébe. Már rá jött, hogy ha be lép csukódik az ajtó és perceken egyedül lesz. Én már próbáltam megelőzni ezt, hogy ne mennyen be a helyére azzal, hogyha be jött a kennelbe utána ugyan úgy játszottam vele pár percig.

2012. ápr. 21. 17:57
 1/6 anonim válasza:

Tedd be kezzel...es szolj ra , hogy ,,ott maradj!,, es mutasd az ujjoddal...hogy erezze ki a fonok, hogy hallgasson rad.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy legyel goromba es szivtelen vele, NEM. Mert en is nagyon szeretem a kutyakat.

De en igy csinalnam, csak hogy tanulja meg, hogy ha be kell menni, akkor be kell menni, es hallgasson rad. :)

2012. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 VBeata81 ***** válasza:
Emeld fel a nyakbőrénél, és tedd a nyitott kennel elé. Gyengéden told be, de mindenképpen a saját lábán menjen. Ne csukd rá az ajtót! Adj neki rágóropit, vagy egy-két jutalomfalatot, és ülj mellette csendben. Ha ki akar jönni, csak tedd elé a karod. Ha látod, hogy megnyugszik, lefekszik, esetleg rágcsálni kezd, csak akkor csukd rá az ajtót. Lehet, hogy ez eleinte el fog tartani egy ideig, akkor gyakorolj, amikor van időd, és türelmed. Az a cél, hogy a kutya a nyugodt pihenéssel kapcsolja össze a kennelt. Sok sikert!
2012. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. ápr. 22. 08:36
 4/6 anonim ***** válasza:
én bevinném a helyére kimondanám a szót "helyedre" aztán adnék neki egy jutalomfalatkát.Ezt elismételném párszor,hogy megértse jó dolog ott lenni aztán már magától fog bemenni,ha rendszeresen tanítjuk.Ajánlom a póráz két végén műsort.
2012. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zuzuki ***** válasza:
A helyzet az,hogy a kiskutyuk félnek a házaktól,meg a mai modern ágyaktól,mert be kell lépniük!Amikor még kicsi a "manó"(bazz,de imádom őket),akkor tegyél a saját ágyad mellé egy pokrócot,vagy takarót.Hívd oda játékkal(sípolós gumiszar),vagy valami finom falatot adj neki és miután odament,dicsérd meg.Jó kutya vezényszó a nyerő(erre szoktasd,mert később majd jól jön) és simózd.Megtanulja egy idő után,hogy az az ő helye.Később,mikor már egy picit nagyobb lesz,lehet "behívni" a modern szarokba is és el fogja fogadni a helyét.
2012. máj. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tedd be, és ne csukd rá az ajtót. Várd meg, amíg nyugodtan elfekszik (ehhez segít, ha előtte nagyot játszotok, sétáltok), aztán adj neki egy jutalomfalatot és engedd ki. Így a benti pihenést fogja jó élményekkel összekötni, és előbb-utóbb magától is szívesen bemegy majd.
2012. máj. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!