Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rám szólnak, mert sétáltatom...

Rám szólnak, mert sétáltatom a kutyámat, elképesztő?

Figyelt kérdés

Minap sétáltattam a kutyámat!

Nem eresztem bő lére, a sarkon fordultunk be és konkrétan bele ütköztünk egy éppen sétálgató idősebb párba. A nő borzalmasan megrémült, én elnézést kértem. Mire a bácsi elkezdi mondani, hogy számára érthetetlen, hogy egy ilyen kicsi lány hogy is merészel egy ekkora kutyát a városban sétáltatni. Mondom csókolom... ez a kutya meg van nevelve nem bánt senkit, nem megy neki más kutyáknak, iskolázott képzett kutya nem veszélyes. Valóban alacsony vagyok, de kérdezem én nem lehet egy alacsony nőnek nagyobb testű kutyája? Nem csak erő kérdése, ha baj van, hanem nevelésé is. A kutyámon szájkosár is volt amit megjegyeznék nem szívesen adok rá, mert hisz ha nekünk támad egy kóbor kutya hogy védje meg magát esetleg?

Olyan fölényes hangon beszélt velem a bácsi, még jó hogy nem parancsolta rám, hogy azonnal adjam el a kutyát mert nagy és nem bírok vele. Én értem, hogy megijedtek, de nem volt veszély helyzet csak össze ütköztünk a kutyám még csak tudomást se vett róluk, mert még ha rájuk mordult volna oké... nem értem miért, és MI jogon támadt nekem és oktatott ki!

Az említett kutya egyébként egy cane corso!


25N


2012. ápr. 20. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezeld a helyén az esetet. A bácsika morgó volt alapból. b: megijedt. c: félti a feleségét. Máskor ne várd meg a kioktatást, hagyd ott szó nélkül. Elismerem, ciki, ha kiabálnak utánunk az utcán, de tényleg így jössz ki legjobban a helyzetből.
2012. ápr. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom; de ha vígasztal, ez nem konkrétan neked szólt, csak rajtad csattant. A bácsika bunkó, neveletlen, önző, irigy a fiatalságra és valaki le akarta ezt vezetni.


Legközelebb elég annyi, hogy "elnézést kérek" (de csak akkor, ha a te hibád az, hogy a kutya valakinek nekimegy sétéltatás közben) és azután TESSÉK TOVÁBB MENNI és ignorálni, bármit is mond. Senki sem szabhatja meg, hogy ki mekkora kutyát tarthat, és nem is szabad megvárni, amíg rajtad leveri bárki is a tahóságát. A másik: tessék nagyon keményen visszaszólni, hogy "már elnézést kértem, nem tetszett hallani?" és továbbmenni.


Mindkét módszer kiváló arra, hogy visszaadd azt az agtressziót, ami nem a tied, és rajtad akarják lepüfölni, és ne maradj lélekben vesztes pozícióban.

2012. ápr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Rosszindulatú emberek mindig és mindenhol vannak..otthagyod őket és két perc mulva el kell felejteni az ilyesmit..
2012. ápr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én még azt is aláírom, hogy érdekes látvány vagyok a kutyusommal! :)

De tényleg elnézést kértem, lassíthattunk volna a sarkon szétnézhettünk volna. Azt mondtam a bácsinak, hogy tessék megnézni, míg maga itt így beszél velem, a kutyám ül mellettem szépen, nem hinném, hogy veszélyesnek tűnik!

2012. ápr. 20. 08:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Annál nem lehetsz érdekesebb, mint az a csajszi, akit régebben láttam munkába menet, kb 150-160 centi lehetett a csaj és egy kan dán dogja volt. :D

Na az vicces látvány volt, de mindezek ellenére látszott, hogy egy összeszokott páros, és a kutya is jól nevelt volt.


A laikusok számára úgy tünhet, hogy a kisebb testű kutyákat lehet kordában tartani, mert ugye fizikailag nem alkalmas arra, hogy olyat tegyen amit mi nem akarunk, ha póráz van rajta, és nem tudják hogy igazából a kutyát szellemileg kell uralni.


Lakótelepünkön van egy yorkis bácsika, aki meg akarta nekem magyarázni, hogy az én kutyám nem lesz sosem 100%-osan megbízható, mert hogy simán nekimehet akárkinek. Magyarázhattam én neki, hogy a kutyámat ISMEREM, tudom milyen, és tudom, hogy sose bántana senkit. De ő nem értett vele egyet, és elkezdett jönni a példákkal, hogy milyen kutyatámadás történt a közelmúltban, és hogy az is nagyobb testű kutya volt, és hogy ilyeneket egy kistestű nem tudna elkövetni, így az sokkal megbízhatóbb. Na neki sem lehet megmagyarázni semmit, szóval ráhagytam.


Egyébként én biztos nem hagynám, hogy kritizáljon és magyarázzon, legközelebb csak menj tovább. :)

2012. ápr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Azt mondtam a bácsinak, hogy tessék megnézni, míg maga itt így beszél velem, a kutyám ül mellettem szépen, nem hinném, hogy veszélyesnek tűnik!"


Ez hiba volt. Felületet adtál neki az agressziójára azzal, hogy elkezdtél magyarázkodni, mentegetni a kutyádat (a magyarázkodás egy agresszorral szemben mindig vesztes helyzet), másrészt beletettél egy nagyon finom agressziót magad is: azzal, hogy kijelentetted, hogy a kuytád nem tűnik veszélyesnek. Ezt nem tudhatja más ember, és joggal ijedhet meg egy pici-törékeny nő a hatalnas kutyájával kép láttán. te tudhatod, hogy a kutyád mennyire van nevelve, de más nem.


Ne keverd a védekezést a támadással, mert az sosem vezet jóra. Egyszterbb, ha hibázás esetén elnézést kérsz és szép nyugodtan továbbmégy. Pont.

2012. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy én bunkó vagyok, de ki nem állhatom az öregek 90 %-át. Besavanyodott, rosszindulatú emberek. Nekem is szóltak be, főleg nyanyák, de eszembe nem jutott magyarázkodni. Vagy ránéztem ilyen lenéző kifejezéssel, aztán mentem tovább, vagy olyasmit mondtam, hogy 'kapjon a seprűre, aztán repüljön 3 kört a ház körül dumálás helyett' XD Arra egyből elhallgat.
2012. ápr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem elképesztő, mivel ez Magyarország. Ha kutya nélkül történt volna ez, akkor is neked esett volna. Mint már mondták, nagy valószínűséggel alapból morgós lehet, és ők minden ilyen dologba bele kötnek. Meg a válaszából lefogadom, hogy ilyen 60-80 éves kor között lehet. Ha igen, akkor sok minden megmagyaráz az esettel kapcsolatban.
2012. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van ilyen,sokan utálják a kutyákat és félnek tőlük ,mondani kell ,hogy bocsi sietek aztán továbbmenni,mintha mi sem történt volna. Nekem is szóltak már be ,hogy ilyen nagy pitbullal(amúgy roti) :D miért megyek emberek közé meg minek megyek arra ,az ő kutyája fél az enyémtől mert az enyém megeszi, minek megyek amarra mert a kertben tartott kutya ugatja az enyémet stb. Nem kell vele foglalkozni, legjobb mosolyogva tovább menni.
2012. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hát nem is fogok vele foglalkozni legközelebb!:)

Jaj igen olyan már velem is volt, hogy szóltak, hogy felveri a kutyám az egész utcát.. nem baj, hogy az én kutyám oda sem szagol, mivel "közömbösítve" van, tudja, hogy nem szabad. Arról én nem tehetek, hogy a bent lévő kutya az idegbeteg és szétveri a kaput, ha arra megyünk. Jó nyilván védi a sajátját... :P

2012. ápr. 24. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!