Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyámnak?

Mi lehet a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

2 éves westie szunkánkat pont egy hete fedeztettük.

Viszont ma rossz kedvű, csak fekszik, bújós lett. Enni eszik, az étvágyával nincs semmi gond. Olvastam egyszer, hogyha a kutya pérája fedeztetés után duzzadt marad az jó jel....neki az maradt. Ez lehet, hogy hülyeség?

De rokonom azt mondta h a kan "rosszul" fedezett, az kevés volt amit ő látott (mármint h vemhes legyen) de nem nagyon ért a kutyákhoz. Viszont a kutyában volt egy kullancs, de megvolt szívva, ki tudtam egybe szedni....


Most mitől lehet a bágyadsága?? Lehet, hogy a kullancs miatt vagy vemhes lehet?? (nem lázas, az orra is nedves)

Légyszi segítsetek, mit csináljak??? előre is köszi. :)


2012. ápr. 22. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Na bocs az előző válaszomért (1.), kicsit kiakadtam.

Vidd dokihoz. Minél hamarabb. Csak ő tudja megmondani, hogy mi lehet a baj.

2012. ápr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megmérted a lázát? lehet a kullancs miatt és lehet pl kezdődő méhgyulladás vagy állvemhesség. vidd el orvoshoz!
2012. ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Valószínű lázas, ezért levert és a kullancs az oka. Lehet, hogy máshol is van benne. Sürgősen vidd állatorvoshoz,(most még időben vagy) mert bele fog pusztulni! Nekem is ilyen volt és hajszálon múlott a kutyám élete.
2012. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

állatorvos lehet a kullancs, rárakhattál egy herpeszes kant (mert gondolom a kannaknem volt szűrése)

és a fedeztetés után nem kell,hogy duzzadt legyen a péra. És ne szaporíts, van elég idegbeteg westie az országban.(mert gondolom tenyészszemle nincs, kötelező orvosi szűrések nincsenek, fedjegy nincs...)

2012. ápr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
lázát mérted?
2012. ápr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ma tessék, egy újabb aggódó szaporítóval állunk szemben, aki egyébként imádja a kutyáját?


Nem tudom, hogy vemhes lett e kutyád, de ha szerencséje van akkor nem, de akkor nagyon kérlek ne fedeztessétek újra, egy óriási hülye tévhit, hogy a szuka kutyának mindenképpen szülnie kell.

Viszont nem kizárt, hogy a fedeztetéssel kapcsolatosan van valami baja, pl. elkaphatott valamit a kantól, de persze az sem kizárt, hogy a kullancs miatt beteg.

A babézia lappangási idejébe pont belefér például.


A lényeg: minél hamarabb vidd állatorvoshoz a kutyát, és szerintem jobb lenne neked is, meg a blökinek is ha ivartalaníttatnád. Jobbulást kívánok!

2012. ápr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!