Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyának...

Hogyan tanítsam meg a kutyának, hogy ne menjen ki az útra?

Figyelt kérdés
Ül, Fekszik parancsot is csak akkor csinálja meg, ha kap érte jutalomfalatot. Ezzel mit lehet kezdeni?
2012. ápr. 22. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyus? Ha fiatal, a jutalomfalat a motiváció, kezdetben csak ezért dolgozik. Valamelyik kutyánál hónapok múlva el lehet hagyni, valamelyiknél évek. De ez nem azt jelenti, hogy soha nem kap, csak már nem olyan sűrűn, mint kezdetben.


Én leültetem a padkánál, ha úttest keresztezi az útunkat, vagy ha nem, akkor mondom neki, hogy "vár" és akkor megáll.

2012. ápr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Másfél éves. Köszönöm a tanácsot.
2012. ápr. 22. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt lelép, szólsz neki, hogy "nem", és megrántod a pórázát (vagy ha póráz nélkül sétál, akkor nyilván tudja már, mi az a tiltás, és anélkül is megy. Ha minden egyes alkalommal időben szólsz, még mielőtt lelépne, meg fogja tanulni, hogy az utcára lépni mindig tilos.

Ugyanakkor az is fontos, hogy csak veled, hívásra menjen át az úton, különben össze fog zavarodni.

2012. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, és köszi.
2012. ápr. 23. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!