Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy válhatnék szakképzett...

Hogy válhatnék szakképzett kutyatenyésztővé? Hol, hogyan lehet ezt tanulni?

Figyelt kérdés
Genetika, anatómia, örökletes betegségek stb... Gondolom egyik tenyésztő sem úgy született, hogy tudta ezeket. Van esetleg iskola is?

2012. ápr. 24. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
OKJ-s tanfolyam- Hobbyállattenyésztő-szak
2012. ápr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezzel szoktam viccelődni... :D
2012. ápr. 24. 23:59
 3/7 A kérdező kommentje:
Esetleg komoly válasz? Vagy legyek inkább szaporító?
2012. ápr. 25. 00:04
 4/7 anonim válasza:

Az állattenyésztő szakközépiskolákban/szakmunkásképzőkben kizárólag haszonállattenyésztést oktatnak, de a nem mellékes alapismeretek és higiéniai ismeretek miatt ezek hasznosak.

Nem tudok egyebet ajánlani, mint emellett hobbyszintű tenyésztést, sajnos külön-külön keveset érnek.

2012. ápr. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

tenyésztővé nem így válik az ember.. persze fontos a genetika és hasonlók de alapvetően egy bizonyos fajta iránti szeretet kell, hogy motiváljon valakit... Miután a fajtát alaposan megismerte a standardot álmából is felkeltve is tudja ismeri a fajta múltját és jelenét akkor el kezd gondolkodni a jövőn és azon, hogy miképpen lehetne jobb/szebb a fajta. Első és legfontosabb a fajta ismerete (pl nem minden fajtában vannak ugyanazok az örökletes betegségek de ha ugyanaz a betegség pl CEA lehet más gén okozza az egyik és más a másik fajtánál azért is van, hogy a genetikai szűrések fajtaspecifikusak)

Előadás sok van amire el lehet menni pl az állatorvos tudományi egyetem is tart ilyet néha de tápgyártó cégek is szokta pk Eukanuba illetve a MEOE is volt erre próbálkozása (tenyésztői tanfolyam) de ez egyszer volt megrendezve.

Nemárt sokat olvasni pl az angol kutya anatómiai enciklopédia nagyon jó és sok sok könyv van amit el lehet olvasni a témában... vannak tenyésztéssel foglalkozó könyvek bár ezek általában elég alap és kezdetlegesek (főleg amik magyar nyelven vannak)


Én magamról tudok nyilatkozni... elvégeztem a tenyésztői tanfolyamot, a SZIE állattenyésztői szakára jártam (igaz ott csak haszonállat tenyésztés van de alapból mivel a kutya is állat az alap tenyésztési fogalmak nagyon nem különböznek) igazán sokat viszont autodidakta módon tanultam



Egyébként a Kaposvári egyetem Állattenyésztői szakán van "Társ- és Hobbiállat-tenyésztő” szakirány

2012. ápr. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Már rég bánom, mi a francért gimnáziumot végeztem valami szaksuli helyett, sajnos ezzel nem érek semmit... Nem tudom, hogy merjek e ennyire belevágni, hogy iskolába is beiratkozzak érte, mivel csak hobby szinten szeretnék ezzel foglalkozni, nem megélni belőle. Pontosan a fajtához szeretnék valamit hozzáadni, bizonyítani, magamnak is, esetleg a többi tenyésztőnek. Vannak pontos elképzeléseim, a standardot, betegségeket, hátul-ütőket ismerem az Istenített fajtáról, és biztos elképzelésem, hogyan lenne az szebb, jobb, de amíg azt nem tudom, hogy hogyan s minként tudnám az elképzeléseimet megvalósítani.... Nah ezért szeretnék tanulni...
2012. ápr. 25. 13:44
 7/7 A kérdező kommentje:
Mármint iskolán az egyetemet értettem. A legegyszerűbb persze az OKJ-s képzés lenne, ha lenne.... :DDD
2012. ápr. 25. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!