Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kehes lónak mennyi lovaglás...

Kehes lónak mennyi lovaglás kell, és milyen mértékben? (Csak szakképzett, vagy hozzá értő lovasok segítségét várom)

Figyelt kérdés
Van egy nagyon kehes ló a lovardába. A nagyon kehest úgy értem hogy amint elkezdünk ügetni fulladásos levegő vétel és állandó köhögés jön rá. Terepen egy ideig jó volt de aztán már ott is rossz. 5 éve kehes, egy súlyos tüdő gyulladából gyógyult ki így.... Lovagolni meg csak kell hiszon van gazdája csak ő távol van, addig pedig én lovagolom(már amennyit bír). Egy ideig vágtáztunk pályán, de már az sem megy. Egyszerűen nem bírja a tüdeje össze akar esni. Viszont menni kell vele mert egy idő után elvileg el kezdene folyni az orra és attól felszakadozna neki, de semmi... Félek hogy vágóra viszik ezt a kiválló lovat... Mennyi lovaglás kell neki és milyen mértékben hogy le legyen mozgatva és ne essen össze... Egyébként kap ilyen gyógynövényes szert amitől jobban kéne lennie de ezek csak tünet kezelések ugye, sajnos ezek sem hatnak és az állapota egyre csak romlik... Hallottunk különféle kezelésekről de arra a világ összes pénze se lenne elég, hogy hatása is legyen. :S Nagyon félek hogy mi lesz vele..
2011. aug. 25. 21:09
1 2
 1/19 anonim válasza:
10%
Tacsakó 0.24 nyivavan
2011. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ennek a lónak SEMMI lovaglás nem kell, a mozgást megkapná, miközben legel. Minden más csak állatkínzás, főleg ha már az ügetést se bírja ki, legalább ne csassz ki vele, amíg nincs itt a "kedves" gazda, addig ne szivasd munkával!
2011. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
semmi lovaglás nem kell neki. legyen egész éjszaka a karámban, nappal meg tegyél rá vizes pokrócot, ha nagyon fulladozna a melegtől. szénát csak jól átmosva kapja, és ha lehet, akkor forgáccsal almoljatok alá
2011. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Futószár? ( egyáltalán nem értek a lovakhoz, csak valahol hallottam hogy háznál így mozgatták a beteg (kehes) lovakat, hátha így könnyebb neki, mozog is és hátha tovább tovább bírja, de ez is csak egy tipp) Állatorvos se tud valami ajánlani?
2011. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem kell zárójelbe tenni a kedves gazdát ugyan ő mindent megtesz a lova egészségéért. aki a tüdő baj okozója az ez előző hely tulajdonosa. A boxa elé csináltattunk egy kisebb kifutót ahova kimehet. Forgácsot nem tudunk sajnos beszerezni. Egész nap kint van a karámba egy másik lóval csak este megy be. a gazdája viszont másik lovat szeretne,és ha másik lovat szeretne akkor el kell adni mert tele van a lovarda. Abban pedig biztosak vagyunk hogy ha eladná akkor 80% esély van rá hogy ahova vinnék onnan egyenes útja lenne a vágóra. :S A futószárazásra én is gondoltam...Állatorvossal holnap beszélünk de ő írta fel a gyógynövényes gyógyszert, aminek csillapítania kéne a jelenlegi állapotát.
2011. aug. 25. 21:36
 6/19 A kérdező kommentje:
Olvastam az endoscopos vizsgálatról. Ez mennyire aapos és mit állapít meg?
2011. aug. 25. 21:39
 7/19 anonim válasza:
Az endoscopos vizsgálat azt állapítja meg hogy hány %ban van elhalva a tüdeje és hogy élnek e benne valmi kórokozók vagy valamik...amugy nem értek eggyett azokkal akik azt mondták nem kell neki a mozgás igenis kell!!menny el vele sétálni az erdőbe vagy valahova mert nem jó ha nem edzi a tüdejét de csak séta!áztassátok a szénáját meg zabját és szerintem forgácsot tegyetek alá.
2011. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
ja ás a szénát a legjobb etetés előtt 1 órával 5 percre áztatni valami kádba vagy vmi ilyesmibe
2011. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Erdőbe úgy hogy lovagolni vagy terhelés nélkül?!
2011. aug. 25. 22:01
 10/19 A kérdező kommentje:
Vagy inkább haggyam és nem szenvedtessem? Tényleg nem akarok neki rosszat! :/
2011. aug. 25. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!