Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyikünket "megkeres", másikun...

Egyikünket "megkeres", másikunkat nem. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Egy pár vagyunk, van egy közös kutyánk. Ha egyikünk elbújik, a másikunk pedig kiadja a parancsot, h "keresd+név", akkor következetesen csak az egyikünket keresi meg, a másik elbújása esetén leül a parancsot adó lába mellé vagy visszamegy a kosarába, de nem keres... Vajon miért?

2012. ápr. 26. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal van a probléma,aki utasít,de nem engedelmeskedik neki a kutya. Nem tartja rá méltónak,hogy engedelmeskedjen neki.
2012. ápr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szerintem is. az vagyok én :-/
2012. ápr. 26. 10:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van de én vagyok a jobb helyzetben. Én erélyesebben szólok rá, magasabb hangom és amit kérek megcsinálja. Ha valamiért mégsem akkor hátat fordítok, majd 1 perc és újra próba. Párom inkább csak megszólítja a kutyát, nem is hallgat rá. Nem szabad kiabálni de éreztesd hogy márpedig meg kell csinálnia, és foglalkozz vele nagyon sokat.
2012. ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Így van. Nálunk pl. a férjemnek ugyan szót fogad, tart is tőle. (egyesek szerint falkavezérnek tekinti, érdemes lenne erről egy hosszabb vitát is nyitni, mert folytonos ellentmondásokat tapasztalok.)

Én foglalkoztam vele mindig, neveltem, etetem, sétálok vele.

Ha pl. eldob egy labdát neki akkor csak nekem hozza vissza, ha "mímeli" hogy sétálni viszi akkor lecövekel az ajtóban és csak velem hajlandó..stb.

2012. ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az az érdekes, h nálunk meg én etetem, a szó klasszikus értelmében én nevelem (általában én adok feladatokat, tanítom, lefoglalom, sétáltatom, játszom vele, stb) és ez egyéb dolgokban meg is látszik, pl ha mindketten vele vagyunk és szabadon engedjük, én be tudom hívni, neki meg vagy visszajön vagy nem. sokszor megvárja, míg én (is) szólok. sokszor előfordul, h a párom utasítva valamire és mielőtt megcsinálná rám néz, mintha ki akarná fürkészni, h én is úgy akarom-e... de megkeresni nem hajlandó a páromat a szavamra, pedig érti, h mit szeretnénk, hiszen előtte 5 perccel engem már megkeresett
2012. ápr. 26. 11:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez így is fog maradni addig, amig a párod nem kezd el vele ugyanúgy foglalkozni.

És még nagyban függ attól is, hogy otthon hogyan viselkedtek egymással (mármint a pároddal), mert a kutya mindent szépen megfigyel.

Én nem tartok a férjemtől - nem vadorzó:) - de mivel elég határozott a stílusa és én bizony sokat ugrálok körülötte a kuyta viselkedésén is meglátszik, mint ahogy fentebb írtam, bár nem játszik, nem különösebben foglalkozik vele, ha hazajön ugyanúgy sorba áll mint egy klasszikus farkasfalkában is megfigyelhető.

2012. ápr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, utolsó


de ha így, akkor vajon miért nem keresi meg a párom, ha én arra kérem?


amúgy az én páromnak is határozott a fellépése és amellett, h a kutya nagyon szereti, sok esetben (ha leszidjuk, mert rossz fát tett a tűzre) érezhetően tart tőle (nem hiszi, h bántaná és nem is bántja sosem, de érzi, h a szó ösztönös értelmében jóval erősebb, agresszívabb és indulatosabb nálam a párom).


én veled ellentétben nem annyira ugrálom körül a páromat. persze főzök neki, megterítek, a kedvében járok, de gyakran fordul a szerep. a párom legalább annyiszor "körülugrál" engem, mint én őt. MMA-zik, néha játékosan bunyózunk az ágyon, hülye hangokat adunk ki, ilyenkor például a füle botját nem mozdítja, egyikünket sem félt a másiktól, mintha tudná, h mi ketten nem bántjuk egymást, neki nem kell senkinek a pártjára állnia...

2012. ápr. 27. 14:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a kutya figyelembe veszi a nemi szerepeket is, van valami genetikai öröksége esetleg, ami alapján az elbújó férfit nem keresi, mert az az elbújó vadászra emlékezteti, akit nem fair megzavarni, viszont az elbújó nőt megkeresi, mert a táborba ezeket összegyűjtve jók lesznek szolgáknak, ágyasoknak, meg egyébre is.
2012. máj. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ezért nem keresi meg: "ha megkeresem akkor elő jön, kell a fenének, maradjon ott ahol van inkább maradok kettesben veled"
2012. jún. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!