Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor vagy Tervueren?

Berni pásztor vagy Tervueren?

Figyelt kérdés
Segítség kéne.Aki tud valamit az egyik fajtáról vagy mindkettőről írja ide.Véleményekre,tanításra meg hasonló dolgokra lennék kíváncsi,mert nem tudok dönteni a kettő kutyafajta között.Értek a kutyákhoz,a nevelés,tanítás vagy bármi más nem jelent gondot.Mozgatnám is őket,meg kertes házban tartanám.Csak azt nem tudom melyik kutyafajtát válasszam.Előre is köszönöm a segítséget.

2012. ápr. 26. 10:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%
Ebben a gyakoriban azt szeretem, hogy olyanok adják a tanácsokat, akik már találkoztak kutyával, és ennyi. - az ismerősömnek van, és ilyen - meg olyan a fajta! Együtt él egy! kutyával, de az egész fajtát meghatározó tulajdonságokkal ruházza fel az egész fajtát, és véleményezi is. Beteges a berni? Hülyeség!!!! Nem betegesebb, mint bármelyik fajta, sőt! Egy élő szervezet, bármi előfordulhat náluk is, mint bármely fajtánál, de ez nem azt jelenti, hogy beteges a fajta. Persze, az igaz, hogy akik csak szaporítják a kutyákat, minden tudás nélkül, óriási bűnt követnek el a fajtára nézve. Ezek csak azt nézik, hogy hasonlítson az apa, és az anya, és ennyi, semmi mást nem vesznek figyelembe. Ja, még azt, hogy el lehet adni, pénzt kaphatnak érte! Dysplázias? / Én két nagyon neves tenyészetből vettem 1-1 kutyust. Az egyiken már 4 hónaposan, a másiknál 1 évesen derült ki, hogy dysplázias. Hát így jártam. Pedig dédszülőkig - a papírok szerint szűrtek voltak! Mielőtt bármi hülyeséget kapnék válaszként, nem voltak kövérek, és mindent megkaptak, amit a koruk miatt kapniuk kellett! De ez minden élő szervezet esetében benne van a "pakliban! - Berniről itt válaszoló, tényleg sok jót leírt, igen, a legtöbb esetben ilyen tulajdonságokkal rendelkezik. A belga juhászt, csak annyira ismerem, hogy a kutya iskolába, több is dolgozok, és kiválóan végzik a feladatokat. A kérdezőnek annyit, hogy ha ennyire bizonytalan, és két teljesen más típusú kutyus között akar választani, egy kicsit még halassza el a döntést. Talán az volna a lényeg, hogy előbb azt döntse el, hogy mit vár el a kutyától. Ha már ezt tudja, akkor ehhez válassza meg a kutyát, hogy ne valamelyik menhelyen végezze a rossz döntés miatt! Hány éves vagy? /kérdezőt kérdeném/- mert ez is befolyásolhatja döntésed! Meg persze, az is érdekes, hogy azt írod, hogy értesz a kutyához, és még sem tudod eldönteni, melyik az a kutya fajta, amelyiket szeretnéd! Azért én azt ajánlanám, hogy TANULJ még egy kicsit a kutyáról, hogy felelősen dönthess, és ne másnak kelljen megmondani, hogy te melyik fajtát szeresd!!
2012. ápr. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Szerintem Berni pásztort, mert az kedves, a gyerekekre kiválóan vigyáz. Megbízható és nagyon jó házőrző.
2012. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Sok jó építő hozzászólást kaptál, de azzal én sem értek egyet hogy egyed alapján határozzák meg az egész fajtát...Az hogy melyik drágaságot választod az a te életstílusodon múlik. Míg egy berninek elég egy nagy séta, hogy ledobja fölös energiáit, addig egy belgának igen erős munkára van szüksége (szellemi munka, fizikai). De ha a neten utána nézel meg fogod látni a két kutya közötti különbséget. És szerintem a két kutya okossági szintje között nem lehet határt húzni mert ahány kutya annyi féle. De hiszen ez az embereknél is így van. Bárhogy is döntesz a kutya igényeit mindig tartsd a szemed előtt.
2012. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha igazán jó berni, akkor az nem HÁZŐRZŐ!!!!! Neki olyan emberbarátnak kell lenni, hogy örömmel fogadja az idegent, nem szabad támadnia!
2012. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!