Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire büntethetnek, ha nem...

Mennyire büntethetnek, ha nem rakok szájkosarat a kutyámra?

Figyelt kérdés

A félreértés elkerülésére: nem lázadozom és azért nem rakom rá, hanem mert nem indokolt!

Önkormányzati rendelet szerint nálunk az ölebek kivételével minden(!) kutya csak szájkosárral sétáltatható. (Sőt van olyan eset amikor szöges fojtót követelnek:O)

Nem értem hogy a birkajámborságu labradoromra mégis miért kéne szájkosarat tenni. Ha ráteszem a kedve is elmegy a sétáltól és végig komoran kullog. Soha semilyen problémát nem okozott a kutya sétálás közben, pórázon van, lábnál sétál, ha odajönnek hozzá mindenkivel barátságos.

Mekkora pénzbírságot szabhatnak ki a szájkosár hiánya miatt?


2009. jún. 22. 11:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Mutasd meg azt a rendeletet, ahol szöges fojtót kérnek! Ilyen nem lehet, mert a szöges fojtó befelé használva állatkínzás, ilyt nem kérhet az önkormányzat.

Egyébként a dolognak igazából akkor van jelentősége, ha történik valami, akkor rádverik a büntetést.

(Egyébként a legtöbb önkormányzat nem követeli meg a szájkosarat, azt a gazda belátására bízza. Csak tömegközlekedésben kötelező.

2009. jún. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Én már hallottam,hogy valakit 30ezerrel büntettek meg. Hát szerintem ez is változó, hogy mennyire foglalkoznak vele a közterületesek. Nálunk inkább a sétáló emberek szólnak, pedig barátságos jólnevelt kutyám van(boxer), de nem teszek rá soha.
2009. jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Egyet értek az előzővel, söges fojtót nem kérhetnek.


A legtöbb amit előírhat egy helyi rendelet az a póráz és a szájkosár kötelező használata közterületen.


Bizonyos fajták közterületen történő sétáltatását vagy akár birtoklását köthetik életkorhoz (18 év), ez több helyen is így van, veszélyesnek minősített fajták esetében.


A helyi rendeletnek tartalmaznia kell a bírság összegét is! Ha mégsem egy rendeletben van a szabályozás és a szankció, meg lehet kérdezni a közterület felügyeletnél (ha van külön ilyen), vagy a helyi önkormányzatnál.


általában 50 ezer forint a kiszabható bírság.

2009. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Megjegyzem a tömegközlekedésre vonatkozó szabályokról nem az önkormányzat dönt, hanem a közlekedési vállalat, tehát az más tészta.
2009. jún. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"(6) Kutyasétáltatás fogalmán közterületen minden ebfajtának - kivéve az ölebet - az állat

szájkosárral és pórázon történõ¢vezetése értendõő"


"Harapós, támadó, vagy kiszámíthatatlan ebet a marás lehetõ&ségét kizáró, zárt, acélkeretes

szájkosárral és a kibújástmegakadályozó szöges fojtó nyakörvvel kell ellátni."


[link]

51/2005 (XII.22.) Önk. rendelet


Nem én találtam ki:S Ott van benne. Ránk mondjuk ez nem vonatkozik, de szerintem akkor is felháborító szöges nyakörvet követelni, még akkor is ha harapós a kutya (elvileg azért van rajta a szájkosár).

2009. jún. 22. 12:08
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Még ilyet!

Hol van ez az önkormányzat?

A tömeg közlekedés logikus, de a közterület... :O

2009. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
azért az nem mindegy hogy veszélyes állatra vonatkozik vagy hátköznapi kedvencre.
2009. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Azt nem tudom mennyivel büntethetnek meg. Én a helyedben vinném a szájkosarat is és ha minden kötél szakad, vagy olyan szituációba keveredünk, ahol célszerű szájkosár használata, akkor rátenném.
2009. jún. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
98%
azt nem tudom mennyire büntethetnek meg,de én nyíregyházi vagyok és 1 kijelölt kutyasétáltató van aminek a szélessége 3 méter és mellette már szenyvízelvezető van! egy öröm ott sétáltatni a kutyát ráadásul 3 méteren h fárasztod le??? pont ma mondták h valakit megbüntettek 30ezerre mert nem ugy sétált ahogy kellett volna! na az a helyzet én úgy vagyok vele h engem jöhetnek megbüntetni de hogy ráteszem a Ku.va szájkosarat meg pórázt a közteresekre és elviszem "szaladgálni" a szenyvíz mellé az fix,kiváncsi vagyok élvezné-e de tuti még be is vernék egy párat!!! mellesleg 10 hónapos a AmStaffunk van és igen kezes,jól nevelt kutya,nem szaladgál oda idegenekhez,magától nem támad rá más kutyára sem csak ha megvédi magát!!! nagyon nagyon ellenzem a szájkosarat,meg h nem sétáltathatjuk ott a kutyát ahol akarjuk!!! a pórázzal nincs baj,ha látom h valaki fél tőle mindig rá rakom ,teljesen elég ha póráz van hisz azzal már megtudjuk akadályozni a "támadást"...
2009. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Ez undorító!!!!

Mellesleg ennyit tudnak a kutyákról... A kicsi ölebek sokkal idegbetegebbek a nagy maciknál. :S

2009. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!