Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzá lehet szoktatni a haltihoz?

Hozzá lehet szoktatni a haltihoz?

Figyelt kérdés

A kutyusaimmal nagyon sokat sétálok. Mivel kiviszem őket egy rétre ahol nagyon sokat futunk és játszunk együtt így nincs póráz rajtuk.

Azért szeretném az egyik kutyusomon haltit használni mert már egész szépen sétál mellettem csak ha meglát valamit mindig megindul és félek hogy valami baja lesz a nyakának.

A haltit viszont nem szereti mindig leszedi magáról a mancsával.

A válaszokat megköszönném.


2012. ápr. 26. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
A nyakának semmi baja nem lesz, meg kell nevelni, hogy nem rángathat csak úgy. A haltit is határozottan használd, ne hagyd, hogy leszedje magáról, húzd magad után.
2012. ápr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szacsiga ***** válasza:
Van más módszer is, mint egy újabb eszköz megvásárlása. Meg lehet neki szépen tanítani, hogy láb mellett menjen, úgy hogy nem tépi a pórázt. Annyira meg nem hiszem, hogy tudja erősen húzni, hogy baja essék. Inkább ilyen esetben állj meg, ha kell fordulj meg és indulj el a másik irányba, se sose hagyd hogy vonszoljon.
2012. ápr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!! :)

nincs vele nagy baj sétakor csak ha mondjuk meglát egy fácánt ( faluban előfordul) vagy valami madarat röktön megyünk utána.

a haltit nem kell megvenni már van és használtam is párszor csak nem ezzel a kutyusommal. De már dolgozom a dolgon hogy eltürje magán mert elsősorban ha nyáron megyünk pl. az erdőbe arra szeretném mert nagyon féltem hogy póráz nélkül elszöne mert nem régen van nálunk.

2012. ápr. 26. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Két módszert tudok így hirtelen. Vagy fokozatosan, pozitív élményekkel hozzászoktatod a haltihoz, először otthon, aztán a séta egy részén, aztán az egész sétánál - ez a lassabb -, vagy egész egyszerűen rászólsz, amikor piszkálja, és nem hagyod neki, hogy leszedje. Utóbbinak megvan az az előnye is, hogy erősítheted a tekintélyed a kutya szemében, mivel korlátozod és a saját kedved szerint alakítod a viselkedését, és ezt ő is egyértelműen érzi.

De mondjuk a nyakának tényleg nem lesz baja, hacsak nem zsiráf volt az egyik őse :)

2012. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!! :))

igen azt kihagytam a fent szövegből hogy volt egy nyaksérülése és azért féltem.

2012. ápr. 26. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!