Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem tartjátok természet...

Ti nem tartjátok természet ellenesnek a pórázt?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, de nem tudom én úgy vagyok vele, hogy olyan természet ellenes nekem a póráz. Régen sem voltak pórázon a kutyák, nem akarom korlátozni a mozgásában. Csak úgy jön mellettem, vagy elmegy pisilni arrébb. Tömbházban lakunk egyébként. Néha még nyakörv sincs rajta, azt se nagyon szeretem ha van rajta. Nagyon sokszor nem viszek le pórázt se, vagy ha van is nem rakom rá.

Ti hogy vagytok vele?

Tisztában vagyok, hogy megbüntethetnek ezért, de soha senki nem szólt még a 3 év alatt. Sokszor a városban is elengedem, de ha úgy bemegyünk forgalmasabb helyekre rakok azért rá, de előfordult már, hogy nem. És amint lehet akkor is engedem el.


2012. ápr. 27. 16:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

de természetellenes mintahogy az is, hogy az ember egy ragadozó állattal él együtt, és ezek a ragadozó állatok nem több tíz hektárnyi területen, nagy távolságra portyáznak egymástól nap mint nap, hanem állandóan keresztezik egymás "vadászterületét"

a kutyának és embernek csak biztonságérzetét fokozza a jól és rendszeresen használt póráz ami kitünő kommunikációs eszköz is egyben!

2012. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
...és az ember legalább 10-15 ezer éve használ pórázt a kutyái irányítására, szóval nem tudom régebben mi volt, de jócskán van hagyománya a dolognak!:)))
2012. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Én utálom a pórázt, inkább megtanítottam tökéletesen, figyelem eltereléssel is követni a parancsaim, nekünk ez jobb, mint a póráz. Neki a bünti a póráz... Utálom, ha valaki rinyál, hogy rakjam rá, de azt hiszem, ha BH azaz engedelmességi vizsgát teszel, elhagyható a póráz, de nem biztos! Viszont a vizsgadíj annyi, mint a büntetés, szóval én inkább arra várok, aztán majd elgondolkodok a vizsgán is talán.
2012. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egy vizsga teljesen más, mint a hétköznapi életben a forgalomban alkalmazandó fegyelem. nekem van egy olyan kutyám, már öreglány :) a pályán ugy dolgozott, hogy elállt a lélegzet. Amikor elengedtem a határban képes volt kilométereket túrázni. Jó mondjuk ez még fiatal kamaszkorában volt. Ezzel csak azt szerettem volna szemléltetni, hogy nem minden kutya patent, akinek BH vizsgája van. Te nem használod a pórázt, a te dolgod. De az utcán , az életben számtalan olyan szituáció van, amit előre nem tudsz. na ekkor hasznos a póráz, mert 2 másodpercen is múlhat egy élet.
2012. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Így van.

Amúgy semmi olyasmiről nincs szó, hogy a BH vizsgát letett kutyákra nem vonatkozna a törvény, rendelet. Mert hogy abban kötelező a póráz közterületen.

2012. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Elnézést akkor, rosszul tudtam. Akkor csak külföldön lehet. Sorry
2012. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!