Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász szőrápolása?

Skót juhász szőrápolása?

Figyelt kérdés
10 hetes skót juhászt hogyan kezdjem a fésüléshez szoktatni? Milyen fésű lenne jó? A furminátorról mi a véleményetek, lehet használni a skótok szőréhez?

2012. ápr. 28. 06:45
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezen túl vagyok már :) Gyakorlati kérdések érdekelnek, ha neked van skótod, akkor szívesen fogadom a tanácsod.
2012. ápr. 28. 07:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi a collie-nk szőréhez ilyen fémfogú kefét használunk,nekünk nagyon bevált:

[link]

2012. ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 LadyLoss ***** válasza:

Nekünk már 100 fél fésűnk van itthon hozzá. A furminator is nagyon jó, csak ajánlani tudom.

Egy 10 hetes kutyusnál az a lényeg, hogy szokja meg a műveletet, hogy nyugodtan álljon, és hagyja, hogy minden testrészét ápolják.

Hetente 1x minimum, vegyél elő egy puha fésűt, most még nincs jelentősége, hogy milyet, csak olyan legyen ami nem sérti fel az érzékeny bőrét, és sok dicsérettel, jutalom falattal jutalmazd, miközben te mindenfelé fésülgetsz rajta egy kicsit. Nem kell alaposan, mivel nincs is még akkora szőra, a lényeg, hogy mindíg jó élménye legyen a műveletről, és gyakran csináld, hogy megszokja. Ilyenkor az is jó, ha kinyitod a száját finoman, megtapogatod a kis heréit (ha kan), mert a kiállításon, vagy állatorvosnál ezekre is szükség lehet, hogy tűrje.

2012. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyelőre egy ilyesmi kefe megteszi: [link] . Úgy szoktasd hozzá, hogy felteszed egy asztalra, bekészítesz pár jutalomfalatot és finoman elkezded fésülni. Ne legyen hosszabb az egész 5 percnél, ha jól viselkedik jutalmazd meg.

Ezen kívül feltétlenül szükség van még egy bontófésűre: [link] Én ezt csak a füle mögötti szőrre meg a becsomósodott részekre szoktam használni, de elengedhetetlen, mert főleg a kölyökszőr gyorsan csomósodik.

Ha kiállításra vetted, akkor egy ilyen kefét is tudnék ajánlani: [link] ezzel nagyon szépen fel lehet fésülni a szőrét. Ha csak hobbi kutya, akkor felesleges.

Egy kölyök, fiatal kutyát gyakrabban kell fésülni, kb hetente 1-2 alkalommal, egy felnőttet 2-3 hetente bőven elég. Túlzásba sem szabad esni, mert a túl gyakori fésülgetéssel tönkremegy a szőre.

Furminatort semmiképp se használj collien, kiszedi az összes szőrét.

2012. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, próbálgatom a fésülést, de egyenlőre megeszi a kefét....

Be fogok szerezni a javasolt eszközökből.

2012. ápr. 28. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!