Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most vettem egy 8 hónapos...

Most vettem egy 8 hónapos cane corso szukát?

Figyelt kérdés
Nem volt sétáltatva, a szüleivel és testvéreivel élt együtt és nem nagyon tudtak vele foglalkozni. Először rátettem a pórázt és megmakacsolta magát, kiakart bújni. Most már elég szépen jön az úton, de sajnos a kutyáktól és a hangosabb zajoktól megijed nagyon. Ha simogatni akarja valaki lefekszik, megalázkodik, nem védekezik és nem is morog, ami normális lenne, van mikor be is pisil.Állandóan ugrál mindenkire. Ki fognak alakulni az őrző-védő tulajdonságai, vagy eleve ilyen félős marad? Úgy hallottam a fajta 2 éves korára érik be mind fizikailag mind szellemileg. Én mit tehetek? Egy hete van nálam.
2012. ápr. 28. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is fontos, hogy ha fél, vagy megijed valamitől, soha ne simogasd, ne gögyögj neki, ne nyugtatgasd, mert ezekkel mind-mind azt mondod neki, hogy "okos vagy, ebben a szituációban ez a helyes reakció". Viselkedj természetesen, az fogja őt is természetes viselkedésre késztetni. Szoktasd különféle zajokhoz, ingerekhez, vidd sűrűn forgalmas helyre; ha nagyon pánikol, akkor eleinte csak messzire, és ha már megszokta, akkor lehet közelebb menni.

Amíg tart a simitől, ne nagyon engedd, hogy simogassák, ne is foglalkozzanak vele egy darabig, akkor előbb-utóbb rájön, hogy nincs mitől tartani, és előjön belőle a természetes kíváncsiság is. Ha úgy látod, hogy elég nyugodt a simihez, akkor se szemből közelítsenek felé, hanem oldalról, ne is a fejét célozzák, és ne is bámulják közben, csak mintegy mellékesen simítsanak végig rajta.

Az ugrálást meg egész egyszerűen tiltsd meg neki. Olvasgass a falkavezérségről, sokat segíthet a kezelésében, javaslom például a Cerberos kutyaiskola oldalán a "Hogyan legyek falkavezér?" című cikket, illetve Cesar Millan és Jan Fennel könyveit. Ha megérted, hogyan gondolkodik egy kutya, sokkal könnyebben fogod tudni kezelni.


Viszont ha fontos neked, hogy normális cane corso jelleme legyen, akkor keress fel egy jó kutyaiskolát, vagy szakembert, aki segít helyrerakni a lelkivilágát. Hiába lesz 2 éves, nem lesz automatikusan tökéletes őrkutya, félrekezelve ugyanilyen félős maradhat, esetleg társulhat mellé egy kis félelemagresszió is, az meg nem vicces.

2012. ápr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 VBeata81 ***** válasza:
A kutya egyáltalán nincs szocializálva, semmit nem látott még a világból emberekkel sem találkozott, minden zaj, szag, látvány idegen neki, és a falkájától is elszakították. Egyetlen jó dolog, hogy eddig kutyákkal élt. Szerintem jelenleg természetesen viselkedik, de valószínűleg nem egy domináls alkat. Kérd kutyaoktató tanácsát a szocializációhoz. Az igaz. hogy kb. 2 éves korára érik be.
2012. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor még nem késő gondolom elkezdeni a megfelelő szocializációt. A fajtára vonatkozó jelleme akkor magától már nem alakul ki? Mindenképp őrző-védőre kéne vinnem?
2012. ápr. 28. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem mondta senki. A rossz tapasztalatait, illetve nem létező tapasztalatait kell pótolni, és ha magára szed egy kis önbizalmat, akkor produkálhatja a fajtára jellemző viselkedést (bár azt jó ha tudod, hogy egy fajtán belül az egyedek is eléggé eltérhetnek). Csak a félős kutyáknál vigyázni kell, mert ha rájön, hogy te örülsz az agresszív megnyilvánlásainak, akkor könnyen áteshet a ló túloldalára.

Egy kis ŐV képzés egyébként sosem árt, pláne egy ilyen fajtánál, pusztán csak azért, hogy irányítható legyen.

2012. ápr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szia. a mi kutyánk is félős megalázkodó volt kezdetben,és sokszor be is csurgatott ha megijedt de ez igy 9 hónapos korára elmúlt.nem igazán domináns jellem pedig kan,és kb most egy hónapja látjuk rajta h bizony a portára nem enged be akárkit ugat jelez ha vki jön akit ismer és jön hozzánk azt engedi be csak.szóval sztem a tiédben is megvan ez.és mi emiatt nem vittük el iskolába...
2012. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!