Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya nevet kapot és...

Ha egy kutya nevet kapot és eladják meglehet tanítani, hogy új névre hallgason?

Figyelt kérdés
Kapok egy 1éves kutyát. Faja ismeretlen (korcs), de a neve nem tetszik és átakarom keresztelni. Megtanítható a dolog neki?

2012. ápr. 29. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb 1 hét, és hallgatni fog az új nevére, csak gyakran mondogasd neki.
2012. ápr. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerinted a menhelyi kutyáknak hogy sikerül nevet váltaniuk? :) Nekik nem kötődik a nevük az énképükhöz, az csak egy szó, amire felfigyelnek, mert ha elhangzik, akkor általában akarnak tőlük valamit. 1-2 hét, és átszokik bármelyik kutya :)
2012. ápr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meglehet. Az én kutyámnak van vagy 20 neve és mindegyikre hallgat amelyiket használom. Nyilván az eredeti nevére hallgat a legjobban, mert azt nyüstölöm már neki 4 éve. De amikor valahogy elkezdem becézni hamar megszokja. Ha meg olyan a kutya neve, hogy például Rocky (Roki) akkor ha i-betűs végű nevet mondasz akkor is hallgatni fog rá. Pl Roxy. Legtöbb kutya a hangzásra figyel oda, nem a szóra. Ezt én is tapasztaltam már. Ha azt mondom ül, lefekszik. De ha azt mondom sit (angolul az ül) akkor is. Van amit ő is ismer úgy, hogy szóról például játékait, vagy a barátait, de könnyű megtéveszteni. Szerintem a barátait is inkább úgy ismeri, hogy milyen a hangzása. Lehet ha azt mondanám, hogy hol van Maisy a Daisy helyett ugyanúgy keresné.
2012. ápr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Syba ***** válasza:
Igen 1-2 hét kell hozzá . De kutyanévnek a max. 2 szótagos i-re végződő nevek a leghatásosabbak mert az i-re felfigyel a kutya , és rövid ! :)
2012. ápr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bocsánat, természetesen az ül hallattára leül a kutya és nem lefekszik :)
2012. ápr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!