Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a fajta amit régen...

Melyik az a fajta amit régen (tenyésztésükkor) a legjobban tiszteltek?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyanról amit kifejezetten azért tenyésztettek ki, hogy megegyék. Vagy munka kutyának. De olyat is amiket nem tarthattak a szegény emberek. De én csak néhányról tudok. Melyik az amelyiket a legjobban tisztelték?
2012. ápr. 29. 11:54
 1/7 anonim válasza:
Nekem az Akita Inu jutott rögtön az eszembe.
2012. ápr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt is leírnátok, hogy miért gondoljátok így? Az akita "története" például mi?
2012. ápr. 29. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:

ír farkas

csak nemesek tarthatták és kivégezték aki akár egyet is ki akart csempészni az országból. Mindent szabadott nekik, az asztalról ettek, az ágyban aludtak,ha akartak

2012. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az akita inu a szamurájok kutyája volt. Tenyésztésekor az volt a fő cél, hogy a japán jellemhez, alapeszméhez(bushido) hű kutyát "hozzanak létre". Ezért félelmet nem ismerő, hűséges, nemes, tekintélyt parancsoló fajta. Régen nagy megtiszteltetés volt, ha valakinek akitát kapott. Emellett használták medve és vaddisznó vadászatokra is (és harcikutyaként is, de ott nem volt valami sikeres)
2012. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ezért félelmet nem ismerő, hűséges, nemes, tekintélyt parancsoló fajta. "


Ezt egy rotiról is el lehet mondani.

2012. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Saluki(perzsa agár):

A saluki az araboknál "El Hor" "a nemes" néven volt ismert. A gazella, róka és nyúl vadászatára használt perzsa agarat olyan nagy becsben tartották, hogy sosem adták el, csak elajándékozták, és ilyenkor is kizárólag erre érdemeseknek. Válogatott falatokat kapott, a legkényelmesebb matracon alhatott és szent állatnak tartották. Valamint az egyetlen olyan állat faj amit nem tartanak tisztátlannak.

2012. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tenyésztésekor nem a fajtát tisztelték, hanem az egyed képességeit. Megvolt a cél, az ideális tulajdonság amilyennek lennie kellett. Legyen az küllem vagy munkaképesség. Amelyik nem olyan volt, azt nem szaporodhatott tovább. Erről többféleképpen gondoskodtak, az adott körülményekhez képest. Nem részletezem, akit érdekel utána jár.
2012. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!