Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkárosok! Tényleg van...

Uszkárosok! Tényleg van különbség az egyes színváltozatok intelligenciájában?

Figyelt kérdés

Egyszer azt olvastam egy kutyás könyvben, hogy a fekete uszkárok a legintelligensebbek az összes lehetséges színváltozat közül. Van ebben valami igazság vagy ez csak városi legenda?

Tudom, hogy az uszkár az egyik legkönnyebben tanítható fajta, de tényleg van érezhető különbség egy fekete és mondjuk egy apricot uszkár taníthatóságában?


2012. ápr. 29. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint nem. Nekem aprcot törpém van, a szomszédnak fekete törpéje. Mindketten kijárták az alapfokot, kb ugyanolyan eredménnyel. Viszont az enyém könnyeben tanul, szívesebben, sőt nagyon szívesen tanulja a frizbizést, agilityzést, elég egyszer végigcsalni egy akadályon, utána kézjelre végig megy rajta. De ha a parancsokat nézzük, ugyanúgy, nagyon jól teljesítenek, nincs nagy különbség. De olyat is hallottam egyébként, hogy a méretek közül a törpe a leginteligensebb, de ezt nem tudom alátámasztani, én csak törpéket ismerek. A feketéhez visszatérve, lehet hogy ő is ugyanilyen jól agilityzne, de neki nincs igazán lehetősége rá, mert idősebb a gazdája, viszont én minden hétvégén viszem edzeni :). Szóval ez inkább legenda.
2012. ápr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hasonlíts össze mint az embereket!


Vannak szőke nők, akikre ráragadt hogy na a szőke az olyan is.


De míly meglepő vannak nagyon okos, és diplomás eredeti szőke hajú emberek.


A kutyáknál egy színváltozat nem oszt, nem szorozz. Esetleg a tulajdonságai változnak, hogy az egyik lustább, míg a másik hiperaktív, ezáltal gyorsabban, tanul meg bizonyos dolgokat, míg egy lusta inkább lustizna.

2012. ápr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk eddig minden színben és méretben voltak uszkáraink, beleértve az átmeneteket is. Most egy közép-törpe fekete uszkárunk van. Szerintem teljesen kutya függő, mert pl. két fehér közép uszkár közül az egyik nagyon értelmes kutyus volt, a másik meg amolyan "szőke nő", de tényleg, mindig csak így nézett, hogy most akkor mi van? :) A mostani is nagyon okos, bár én nem csináltatok velük semmilyen agylitit (le se tudom írni ezt a szót :)), hanem csak szimplán feladatokat oldatok meg velük, mint pl nyomozás, keresés, apportírozás, és igazából mindegyik teljesen máshoz "értett". A mostani pl azonnal tudott apportírozni, de csak ötödjére érti meg, hogy mit kell megkeresni, míg egy korábbi, aki ezüst volt és közép méretű az egyáltalán nem szeretett apportírozni, viszont annál jobban tudta felderíteni a tárgyak hollétét.

Én is olvastam, hogy a feketék intelligensebbek, mint a többi, lehet is benne valami, ettől eltekintve a mieink közül a legelső, óriás fehér uszkár volt a legértelmesebb. Szinte megszólalt! Szerintem megértett vagy kétszáz utasítást, a picinyeivel úgy bánt, mint egy rendes anya, effektíve "megverte" az egyik fiát, amelyik elkóborolt fiatalon, aztán megkerült. Amíg odavolt a pici, az anyja égen-földön kereste, panaszkodott, hívott minket, hogy segítsünk keresni, mondom, szinte megszólalt. Aztán amikor beteg lett, akkor a műtőasztalon szépen elköszönt a szemével mindenkitől. Azóta sem volt ilyen értelmes uszkárunk, ha csak ez a kicsi nem az.

Amúgy lehet hogy nőstény és hím között is van különbség, bár nem hiszem, az egész azon múlik, hogy mennyit foglalkozunk a kutyussal... szerintem!

2012. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!


Elsőre nekem is furcsának tűnt az ötlet, hogy a kutya színétől függenek az értelmi képességei, de ki tudja mi mindennel lehetnek kölcsönhatásban a színt meghatározó gének...

2012. ápr. 29. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!