Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a pit és az...

Mi a különbség a pit és az amerikai staffordshiere terrier között?

Figyelt kérdés

Tudom megint egy stafi vs pit kérdés. Sok kutyás hirdetést néztem. Pit-et, stafit is néztem, de én semmi pit-et nem látok azokban az amerikai staffordokban, amikre ráfogják, hogy pit. Tudom, a természetük, temperamentumuk más. Most inkább a kinézetük alapján történő megismerés érdekelne jobban. Több stafi tenyésztő kutyáját nézegetve, szép fejér fejű, széles mellkasú kölyköt láttam, amik gyönyörűek voltak, ugyanakkor, hasonló jegyekkel rendelkező, de már már kutyás hirdető; az ilyen jegyekkel rendelkező kutyáit pit bull kutyaként hirdeti. Akkor most hogy van ez? Tudom, nehéz megkülönböztetni őket. És minden pit stafford, de akkor is van valami ismertetőjelük nem? Segítenétek kibogozni?

Legutóbb egy ismerősöm kutyusát stafiztem le, amire ő teljesen felháborodott és közölte, hogy nem stafi...:S De én semmi pit-et sem láttam benne.:(



2012. ápr. 21. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Ha ért hozzá az ember, bármilyen pitet meg tud különböztetni egy amstafftól, akár az arcvonások alapján is.

Sokan a kevésbé dagadt bullykkal keverik az amstaffokat, mivel ezeket a nevetséges ocsmányságokat sajnos pitként törzskönyvezik.

Egy igazi munka vonalú pitet viszont laikusként sem lehet összekeverni egy standard amstaffal.


Bully:

[link]

[link]


Amstaff:

[link]

[link]


Pit:

[link]

[link]


Magyarországon kevés pit van, sokan szaporított amstaffokat és amstaff mixeket árulnak pitként. Mivel az emberek ezt látják és nem tudják, hogy néz ki egy igazi pit, ezzel azonosítják a piteket.

Ezért mondják sokan a kutyáikra, hogy pit, holott semmi közük hozzá.

2012. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

#1 jól összefoglalta.

Annyival kiegészíteném, hogy van, ami piteknél megengedett, az amstaff standard-ben viszont nem, ilyen például a piros orr.

2012. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor ő is pit lenne?


[link]


Én úgy gondoltam, hogy a piros orrú, csoki színű kutyák a pitek...

2012. ápr. 21. 21:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez egy keverék.
2012. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A színnek semmi köze hozzá, hogy pit vagy nem pit. Ha piros az orra, akkor biztos, hogy nem amstaff, de nem biztos, hogy pit.

A képen egy keverék van.

2012. ápr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Bár még kölyök...

Ő volt az akit "le-stafiztem"...

És rá értette a gazdija, hogy pit.

2012. ápr. 21. 21:36
 7/12 A kérdező kommentje:

Talán itt jobban látszik a kutyus..:


[link]

2012. ápr. 21. 21:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen keverék. Van benne amstaff, de más is. Az orrából ítélve szerintem van benne németjuhász.
2012. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én éppenséggel el tudom róla képzelni, hogy fajtatiszta stafford (ez alapján a két fotó alapján), de ha az is, nem egy fajtareprezentáns példány...


az expresszes hirdetéseknek fele sem igaz (sőt, a tizede sem!), össze-vissza árulják őket, sokszor egy alomhoz két külön hirdetés is felkerül, egyik helyen pitként, másikon staffordként... az a tuti, amit az ember papírosan vesz, megbízható tenyésztőtől. (és még az sem 100%osan, mert ugye a papírral is lehet csalni, viszont az általánosan elmondható a pites tenyésztőkről, hogy akit egyszer kamupapírozáson kaptak, az az életben le nem mossa magáról, hogy kókler, és mindenki tudni fogja róla).

2012. ápr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nekem van egy 2 éves stafim, meg egy 7 hónapos Red Nose pit bullom. A stafi marmagassága vmivel nagyobb, kicsit hosszabb orra és szélessebb "feneke" van ( ez mondjuk felnőtt korban látható inkább ).Mondjuk az amstaff az kisebb, mint a "sima" staff, de nekem amstaff van, és igy is nagyobb, mint a Red Nose lesz...De mint irtam, a legalapvetőbb különbség az orr hossza, a FAJTISZTA pitté rövid, mig a FAJTISZTA staffié hosszabb...
2012. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!