Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óriás schanuzer vagy német...

Óriás schanuzer vagy német juhász?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiatal vagyok,a 2 fajtáról lehet szó csak,mindkét fajtát nagyon szeretem.

16 éves vagyok.

Én nekem melyik lenne a megfelelőbb?

Melyik a szökősebb?

Melyiknek van nagyobb mozgásigénye?

Mindkettőről amiket általában kell tudni,elmondanátok az jó lenne,előre is köszi :)


2012. ápr. 30. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Én személy szerint a német juhászt pártolom, mert: hihetetlenül értelmes, barátságos, ugyanakkor védelmező és nagyon jó házőrző.

Igaz a szőrét egy-két naponta nem árt átkefélni.

A mozgásigénye elég nagy, de egy kiadós séta, játék is le bírja fárasztani. Sokat kell vele törődni, mint minden más kutyával.

Én ennyit tudok. Remélem segítettem! (:

2012. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"Tökéletes Fiú" :) Ha leírná,hogy mik az elvárásai a kutyával szemben,milyen elgondolással venné,leírom én is a véleményem.Így csak egy kérdésére tudok válaszolni:Mozgásigény szempontjából kb. egyforma a két fajta,nagy eltérés nincs.Mindkét fajta munkakutya,szeretnek feladatokat megoldani.Tehát elég nagy mozgásigényű kutyák.
2012. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudná innen bárki, melyik fajta lenne számodra megfelelő? Nem írtad, mik az elvárásaid a kutyától. Nem írtad, te milyen életvitelt folytatsz.

A jó nj lényegesen könnyebben tanítható bizonyos dolgokra, mint a snaci. A snaciban van egy adag terrier vér is.

2012. ápr. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szegény srác csak arra kíváncsi h ti melyiket választanátok! Miért nem lehet egy egyszerű kérdésre egy egyszerű választ adni... ! szerintem Német juhász!
2012. máj. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4/4.Ön mégis melyik fajtát ajánlja a kettő közül a Kérdező információi alapján?Vagy Ön szerint melyik szökősebb?Amelyik kérdésre tudtam a választ,válaszoltam.Általános tudnivaló a két fajtáról pedig rengeteg van,ha az ember a Google keresőbe beírja bármelyik fajtát.Tehát azért nem válaszoltam egyszerűen,mert a kérdés nem egyszerű.
2012. máj. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elnézést,látom,hogy a Német Juhász Kutyát ajánlotta.Én nem tudok ennyi infó alapján ilyen könnyen ajánlgatni..
2012. máj. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt mindkét fajta.

A snaci állomány sokat változott, nem javára. Az nj pedig annyi, mint égen a csillag. Szerencse és tudatos választás kell a megfelelőt kiválasztani.Nem mindegy, mit is akar a gazda elvárni a kutyától.

2012. máj. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok,ház ezek lennének az elvárásaim:

Hát én lefárasztani szerintem megfelelően letudnám,1 óra intenzív mozgás minimum mindennap,hétvégén több,engedelmességi és játékkal.

Szeretném ha őrizné a házat,mivel vannak puli kutyáink jó lenne ha velük is öszetudnánk szoktatni őket.

Legyen hűséges és ne legyen sem agresszív sem ijedős.

Kutyasuliba is vinném,jól szocializálható kutya lenne.

2012. máj. 1. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!