Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vizel be a kutyám?

Miért vizel be a kutyám?

Figyelt kérdés
Kezdjük ott, hogy szobatisztán hoztuk el. Most viszton pár hete minden este mikor hazaérek vagy a párom ér haza a munkából összeszart összehugyozott ágy,szőnyeg fogad minket. A szeparációs szorongása miatt megyünk majd suliba. Engem onnantól kezdett el most zavarni ez a dolog, hogy este 10kor már nem vitte le a párom (este 7körül volt lent utoljára), így hát reggel 6nál tovább nem bírtam aludni emiatt, felkeltem és levittem egy gyors kiadós pisire (15perc) ,mjad visszafeküdtem és próbáltam aludni fél 10-ig. Mikor kijöttem a nappaliban az ágy telibe volt hugyozva. Az egy dolog, hogy akkor hugyozik,ha nem vagyunk itthon,de amikor itthon vagyunk miért? Pláne, hogy kárpittisztítózva lett géppel mer már mi sem bírtuk tovább az egyre erősödő szagokat. (Hiába próbáltuk kézi tisztítással az nem annyira jó,mint a gépi). Most megint vehetem elő a böszme nagy gépet és tisztíthatom ki az ágyat. Normális ez így? És még felkeltem reggel 6kor ...
2012. máj. 1. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg,hogy egy nap többször vidd le és amikor lent végzi a dolgát akkor nagyon dicsérd meg.Addig amíg ilyen sokszor pisil be szedd fel a szőnyegeket és fedd le valamivel a kanapét,hogy ne legyen pisis és amikor már megszokta,hogy lent végzi el a dolgát akkor már elég lesz kevesebbszer levinni(egy nap 2-3x).
2012. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mara Acoma ***** válasza:
Milyen idős a kutya? ÉN napi 6-7szer levittem amikor még kicsi volt. Este 7 körül viszitek le utoljára az kevés... LE sem fárad a kutya, meg próbálj meg Te este 7-től reggel 6ig nem pisilni. Nem csoda, ha bedilizik a kutyád.
2012. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

# 1/2 Időpont ma 10:18


Nem az a baj, hogy nincs megdícsérve. Már 10 esetből 8 szor parancsszóra tud vizelni.


2.-nak meg. a 7 óra az csak a tegnapi napra volt érvényes,de ha figyelmesen elolvastad 6kor már vittem is le. Valamint eddig 12 órát röhögés nélkül kibírt...mikor itthon voltunk vele (ha nem vagyunk itthon akkor jön belőle minden mindenhonnan)...ezért sem értem, ha itthon vagyok és volt is lent pisilni akkor minek műveli ezt?

2012. máj. 1. 10:25
 4/11 A kérdező kommentje:
11 hónapos és mint kezdtem SZOBATISZTÁN HOZTUK EL. Az első 3 hónapban semmi probléma nem volt vele (7 hónaposan lett elhova),amióta én is dolgozom és egyedül van itthon rongál és hugyozik és szarik. Amikor itthon vagyunk akkor nem művel iylet...nem művelt ilyet egészen mostanáig.
2012. máj. 1. 10:28
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Ez szeparációs szorongás a kutyasuliban szerintem sokat tudnak segíteni ezen.
2012. máj. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De bárhogy is nézzük, nem normális, hogy a kutyának 12 órát ki kell bírnia pisilés nélkül. Lehet, hogy idáig "röhögve" kibírta, csak az is lehet, hogy emiatt a veséje úgy döntött, hogy most már nem bírja.

Hányszor viszitek le egy nap, és mennyi időre?

2012. máj. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dokinál voltatok már? Lehet, hogy felfázott, vagy egyéb húgyúti fertőzése van, azért muszáj neki folyton pisilnie. Ha csak pisivel vannak gondok, kakival nem, akkor pláne gyanús, hogy nem rossz szegény, csak beteg. De ha a doki szerint semmi baja, akkor meg falkavezérség ezerrel. Időigényes folyamat, ne várj csodát pár nap alatt, inkább vegyél szobakennelt erre az időszakra. Senkinek se jó, ha az őrületbe kergetitek egymást emiatt.
2012. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongásról van szó, itt a kutyasuli nem segíthet, tipikusan egy otthon kezelendő nagyon összetett probléma!

Vannak szakemberek akik gyakorlottak ilyen területen, és háznál oldják meg a gondokat, képzik ki otthonukban a kutyatartót...

2012. máj. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

# 7/8 Időpont ma 11:50


Már egyszer be lett zárva a kennelbe mikor elmentünk dolgozni, azt hittem maga alá úgy sem fog szarni....tévedtem. Most rendszeresen napi 2-3 órát be van zárva,de uyge itthon vagyunk, akkor nem hisztizik, néha nyavajog,de rászólunk és akkor csöndbe marad amíg ki nem engedjük,de ha egyedül van,akkor magára hajtogatja a ketrec ajtaját.

2012. máj. 1. 13:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor zárjátok szobakennelbe, amikor Ti is otthon vagytok, és tudnátok rá figyelni?
2012. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!