Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féreghajtó tabletta. Hogyan?

Féreghajtó tabletta. Hogyan?

Figyelt kérdés
Volt itt az állatorvos beoltatni a kutyusomat. Azzal egy időben kell a féreghajtót is. Tényleg 10 kg. alatt 2 részben kell oda adni a kutyusnak? Nekünk pontosan 10 kg a kutyusunk, de anyu azt mondta, hogy adjuk neki kettő részben, hogy biztosan ne legyen baja. Most akkor ezt hogyan kell? Nyugodtan oda adhatjuk neki egyszerre vagy ne?
2012. máj. 1. 14:24
 1/7 VBeata81 ***** válasza:
A én kutyám 7,5 kg, és mindig egyben adom neki a tablettát, evés közben. Nekem sosem mondta a doki, hogy két részletben kellene, de ha a tietek ezt javasolja, hallgass rá.
2012. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a féregtelenítő tabletta (1 drb.) 5 kg testsúlyra van.Ha így van,akkor egyszerre kell a két tablettát adni,mivel kutyád 1O kg.Vagy lehet,hogy 1 drb. tabletta 1O kg testsúlyra van.Akkor is egyszerre kell odaadni. 1 vagy 2 tabletta van,esetleg mi a féregtelenítő neve?
2012. máj. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az adott súlyra adandó féreghajtó tablettát mindig egyben kell adni, tehát ha egy tabletta van 10kg testsúlyra akkor azt egyben. Ha nem egyszerre van beadva nem hatásos hisz az a bizonyos dózis ölné meg a férgeket, ha annak a felét adod 2x, akkor nem mész vele semmire.
2012. máj. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nálam az alábbi mondta a kutya doki: vagy egyben lenyelettem vele, de ha nem megy szét töröm és a kajájába rakom hogy megyegye
2012. máj. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy két részletben kapja meg a kutya? A doki vagy az anyud?

(Csak mert ismerős a helyzet... Nálunk anyám szokta mondni, hogy ne egyszerre adjuk oda a kutyának. Ugyanis a mienk közepes méretű, és két tablettát ad neki mindig a doki. Na és e két darab tabletta látványa anyám fejében azt a butaságot eredményezi, hogy akkor két alkalommal is lehet féreghajtani... Közben ez nem is igaz, mert ahogy előttem is írta valaki, a két tabletta nagyobb időkülönbséggel beadva nem fog egy alkalommal sem teljes hatást elérni. Hatékonyabb az egyszeri teljes mennyiség... Ezt hiába magyarázom anyámnak. Remélem kedves Kérdező, te értetted! :-))

2012. máj. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat! :)


Hát az a helyzet, hogy remélem akkor nem rontottam el semmit!


Ugyanis ma amikor kiírtam a kérdést, abban az időben beadtam neki a felet! Még beadhatom a másik felét? 1 tabletta 10 kg. Úgy van. Szal hülyeség lenne most beadni a másik felét? Már megbántam, hogy anyámra hallgattam. -.- Mintha értene hozzá... Na mindegy. :D

2012. máj. 1. 15:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Minél gyorsabban add be neki. Ha biztosra akarsz menni 2hét múlva adj be neki egyszerre egy egészet.
2012. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!