Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legritkább kutyafajták?

Melyek a legritkább kutyafajták?

Figyelt kérdés
és megtudnátok mondani, hogy miért azok? pl. nehezen szaporodnak vagy miért?
2012. máj. 2. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Én még például nem láttam bedlington terriert sem, majompincset sem. Bracco Italiano is elég ritka, viszont belőlük láttam már utcán is, egy tenyészpárt.(olasz vizsla) Norwich terriert sem nagyon tanálok jártamban-keltemben
2012. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
inkább nem olyan dekoratívak vagy jellemben nehezen kezelhetők, kicsi az alap egyedszámuk vagy a szőrgondozás okoz gondot pl kelpie, australian cattle dog, katalán pásztorkutya, fáraókutya, izlandi pásztorkutya, Kooikerhond stb stb... bár van ami nálunk ritkább máshol népszerűbb
2012. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hol? Itthon, vagy világszerte?
2012. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
itthon is és világszerte is!:D
2012. máj. 2. 20:43
 5/10 anonim ***** válasza:
2012. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a 9 magyar fajtából 7 elég ritkának számít, csak a puli és a rövid szőrű magyar vizsla népszerű.


A komondor, a kuvasz, a drótszőrű magyar vizsla, a magyar agár, az erdélyi kopó, a mudi és a pumi a ritka fajták közé sorolható. Komondorból konkrétan alig több mint 200 TK-s egyed született tavaly, de a többi felsorolt fajta is hasonló számokkal "büszkélkedhet". Pár évtized és ezek a fajták eltűnnek.

2012. máj. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kelpie, thai ridgeback, basenji, mexikói kopasz kutya, boston terrier, amerikai kopasz terrier, bedlington terrier, magyar agár, kínai kopasz kutya, mudi, sinka, vadkacsavadász retriever stb.
2012. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a Kelpie annyira nem ritka..de például Lagotto Romagnolo, Vörös-fehér ír szetter, Biewer yorkie,Thai Ridgeback
2012. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok:

Azért azzal vitatkoznék, hogy a magyar fajtákból csak a puli, meg a vizsla a gyakori. Kuvasz, komondor pumi is van bőven, legalábbis, amerre én jártam, sokat láttam. A kopó és agár lehet hogy ritkább.

2012. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Spanyol vízikutya. :3
2012. aug. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!