Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van olyan opció a...

Miért van olyan opció a menhelyek oldalain, hogy nem lehet külföldre örökbe fogadni?

Figyelt kérdés

Pl. itt van ez a link: [link]

Nem az a cél, hogy minél több gazdátlan kutyust fogadjanak örökbe?



2012. máj. 3. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mert ott nem tudnák nyomon követni hogy zajlik a kutya élete,elvitték -e ivartalanítani,nem e egy mocskos szaporító akar -e csak lecsapni rá :) Akkor inkább maradjon ott ahol van minthogy ilyen sorsra jusson!
2012. máj. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ha ivartalanítva van? Vagy őket már örökbe lehet fogadni?
2012. máj. 3. 21:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert külföldön vannak olyan menhelyek ahol "család látogatást tesznek" Vagyis kijönnek,megnézik,hogy az örökbe fogadott állat tényleg jó helyre megy-e.Külföldön ezt nem tudják megtenni.
2012. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
szerintem ott más a helyzet! De nagyon sok rémes sztorit hallottam külföldiekről akik magyarországról hoztak el kutyákat(pl kísérletre,vagy ahogy írtam szaporítókhoz került,vagy disznóólban tartották..) És ugye utána már a közvetítő nem tud mit csinálni mert ott van külföldön a kutya! Szerencsére ez csak az esetek kisebbik százaléka,de nagyon figyelnek ilyenekre már!
2012. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ezt furcsa olvasni, mert ahogy hallom és tapasztalom, külföldön sokkal értelmesebb a kutyás társadalom, mint kis hazánkban.. De megértem a menhelyek álláspontját is.
2012. máj. 3. 21:09
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Mert külföldre van piaca a kutya szőr/bőrkereskedelemnek is, és ha már a menhely megmentette, nem kevés pénzt, időt, energiát áldozott a gazdikeresésre, ivartalanításra, féreghajtásra, oltásokra stb., akkor jó lenne, ha nem egy kukában végezné az állat megnyúzva. Sajna ez van.
2012. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért elég változó, de a dobermann mentés pl idehaza nem is közvetít kutyát, hanem Németországba mennek. Az ottani fajtaklubbal szorosan együttműködve választják ki a gazdit, ill a gazdi a kutyát, így tudják követni az állat sorsát. És sajnos épp a magyar kultúra mentes állattartásnak köszönhetően ezzel fájó szívvel egyet is értek (Mármint, hogy ezt a fajtát inkább No-ba adják örökbe, nem itthon. Ott megbecsülik őket szinte teljes mértékben). Amúgy ha jól tudom a németek pl az összes saját fajtájukat szívesen fogadják, nem egy boxerről, schnauzerről vagy rotiról hallottam a dobermann mellett hogy a végső gazdi német lett.

Ha több hazai szervezet együtt működne a külföldiekkel akkor biztosan közvetítenének kintre is.

2012. máj. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Ez engem is elegge zavar,mivel Szlovakian elek,es szerettem volna orokbefogadni kutyat Magyarorszagrol.

Azt teljesen hulyesegnek tartom hogy mert nem tudjak latogatni.az en varosom kozelebb van mint mas Mo-i.

aki pedig azert szeretne hogy kinozza,szoreert,stb. az megtalalja ra a modjat ugy is.annyi kobor,gazdatlan kutya van.

ha igazabol a kutya erdekeit neznek akkor vennek a faradsagot es korbeneznenek.

2012. máj. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden menhelynek eltérő szabályai vannak. Ezeket a szabályokat a tapasztalatok és sokszor a rossz tapasztalatok alakították ki. Azért van az, hogy külföldre nem lehet örökbe fogadni, mert a menhelyek nagy része már szerencsére nyomon követi a védencei életét gazdisodás után is. Ezt nyilván bizonyos távolságon belül tudják megoldani. Ha egy szlovák városba szeretne örökbe fogadni valaki, akkor a menhellyel kell megbeszélni a dolgot. Mivel közel van, szerintem kompromisszumot lehet kötni. A menhelyek vagy fajtamentések külföldre helyi partnerszervezetek segítségével adnak egyébként örökbe, így biztosítják a megfelelő kontaktust.

Ennek az egésznek az a lényege, hogy egy megmentett kutyáért élete végéig felelősséget vállalnak a szervezetek. Nem kerülhet többé rossz helyzetbe, ez a cél. Sokszor megbántódnak emiatt emberek, de meg kell érteni, hogy itt a kutya a fontos. Az a kutya, aki már sokat szenvedett és ez többé nem fordulhat elő.

2012. máj. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem biztonságos, ennyi az egész. Sok menhelynek vannak külföldi kapcsolatai, és kijuttatnak külföldre annyi állatot, amennyit csak tudnak, de az megbízható hely, külföldi állatvédő szervezet, akik majd kint intézik a kutya további sorsát. Ellenőrizhetetlen helyre viszont senki nem szívesen adja ki a védenceit.
2012. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!