Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy segítsek nekik? Tündéri...

Hogy segítsek nekik? Tündéri kutyusok. Sajnálom őket

Figyelt kérdés

Van egy tündéri imádni való kiskutyus egy ismerősömnél.Sajnos a régi gazdája megverte párszor ezért nagyon félt amikor elhozták . Láncon tartják mert elszökik állítólag.És egyszer-kétszer sajnos ők is megverték mert megmorogta őket. Úgy érzem csak én foglalkozom vele de sajnos csak ritkán látom mert nem egy városban élünk és messze laknak. Csak én sétáltatom ritkán de azt nagyon élvezi.Idegenektől nagyon fél de ha engem lát csóválja a farkát. Most már sokkal barátságosabb lett.(régen annyira félt hogy állandóan maga alá pisilt)Kb.1-1,5 éves lehet

Van egy másik kutyus is vele meg pont az a baj hogy nem fogad szót. Mondjuk nem csodálom vele se nagyon foglalkoznak. Őt is szoktam sétáltatni.Ő is láncon van mert elszökik ha elengedik.Kb.8-9 hónapos


Segítsetek nyáron lesz időm foglalkozni velük hogy álljak neki.Az első kutyus dalmata-labrador keverék(főleg dalmata) A második kutyus pumi.Mit és hogy tanítsam meg nekik.

Ha lehetőségem lesz megbeszéltük hogy a keveréket elhozhatom magamhoz.



2012. máj. 5. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából amíg nemt e vagy a gazdájuk, addig sokat nem tehetsz értük. Én azt mondanám, hogy minél hamarabb intézz nekik másik gazdát. Mondanám, hogy világosítsd fel a gazdáikat a séta fontosságáról, hogy azért szökik mindkettő, mert nincs sétáltatva, de valószínűleg halott ötlet lenne. De azért arra felhívhatod a figyelmüket, hogy módosítják az állatvédelmi törvényt, jövőre hosszabb láncra kell majd rakni a kutyákat, 2016-tól pedig egyenesen betiltják a láncon tartást, ha minden jól megy.
2012. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 VBeata81 ***** válasza:
Remélem, minél hamarabb magadhoz tudod venni. Szegény kutyák. :(
2012. máj. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Néhány ilyen embert én is láncra vernék, csak hogy bármikor megverhessem amiért így bánik a kutyáival!

Nekünk a panelban 2 pincsi keverék van, mindkettőt imádjuk, néha ők is kikapnak, de csak okkal és csak a fenekére kap 1-1 paskolást, inkább az önérzete szenved csorbát, igazából nem fáj neki. :)

Ha valaki igazán bánt, fájdalmat okoz egy kutyának, azokat nagyon utálom sajnos...

2012. máj. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
36%
Aki allatokat bant,kesobb embereket is fog
2012. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!