Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis termetű kutya mászhat...

No123 kérdése:

Kis termetű kutya mászhat lépcsőt felfelé?

Figyelt kérdés

Most költöztünk egy 3. emeleti lakásba. Lefelé visszük a kutyánkat, de feleségem szerint a felfelé mászás nem árt neki. Nézegettem google-t de nem nagyon találtam erre választ.


Előre is köszönet a válaszolóknak.



2012. máj. 6. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem tacskóm van és azt mondta az állatorvos, hogy fokozatosan hozzá kell szoktatni és akkor mehet (vagyis először pl csak 5 lépcsőfokot menjen és fokozatosan növelni majd). Vagyis meg kell edződnie. Ennek ellenére sokan hordják fel- és lefelé is. Felfelé én nem hordom.
2012. máj. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 VBeata81 ***** válasza:
Kár kockáztatni. Főleg, ha tacskó. Persze néhány lépcsőfok nem fog ártani, de szerintem inkább ne másszon fel naponta 3-4× a harmadikra.
2012. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy kistestű kutyának sem szabad lépcsőznie! Pár fokozat nem gáz, de annál többet ne! Pláne a rövid lábú de hosszútestű kutyáknak egyenesen tilos! Pl. tacskó, basset. Nem fogsz megszakadni ha ölbe kell venni a tacsidat, és még neked is egy jó edzés ez :)Én is így tettem, csak én ráadásul elég magasan is lakom és meg se kottyant a 12 kg cipelése :)
2012. máj. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kutyánk amúgy egy mopsz,annyira nincs hosszú teste, de mégis picike :)
2012. máj. 9. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!