Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy testű kutyát lehet...

Nagy testű kutyát lehet buszon szállítani?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

VII. Autóbuszba bevihető élő állatok


1. Az autóbuszba bevihető élő állatok és szállításuk feltételei:


a) egy kutya, szájkosárral és pórázzal ellátva,

b) halak, a víz kiömlése ellen megfelelően biztosított tartályban,

c) kisebb madarak, papagájok és galambok, kalitkában elhelyezve,

d) egyéb apró állat kosárban, ládában vagy más alkalmas tartóban,

e) egy vadászsólyom, védősapkával ellátva.


Az állatok szállítására használt eszközök (tartály, kalitka, kosár, láda stb.) tömege, terjedelme stb. nem haladhatja meg a kézipoggyászok szállítási feltételeire meghatározottakat.


A VOLÁN a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja.


A segítő kutyát alkalmazó személy a menetrend szerinti autóbuszjáraton jogosult- a terápiás kutya kivételével - a segítő kutyával tartózkodni és azt szájkosár nélkül használni. A segítő kutya kiképzettségét (vizsgáját) a hámján elhelyezett logoval vagy a vizsgáról kiállított tanúsítvánnyal kell igazolni. A segítő kutya az utazásból akkor zárható ki, ha az ott tartózkodók testi épségét veszélyeztető magatartást tanúsít.


2. Élő kacsa, liba vagy pulyka az autóbusz utastérben nem szállítható.


3. Beteg állat az autóbuszba nem vihető be.


4. Az autóbuszba bevitt élő állatra az utasnak kell felügyelni. Ha az élő állat az utasokat magatartásával zavarhatja vagy számukra kényelmetlenséget okoz, a VOLÁN az élő állatot a szállításból kizárhatja.


5. Az élő állatban bekövetkezet, valamint az élő állat által harmadik személynek okozott kárért a VOLÁN csak jogszabály alapján vagy vétkessége esetén felelős - a kézipoggyászra vonatkozó feltételek szerint.

2012. máj. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, de szeretni fognak :) Ha tudod inkább vonaton vidd, ott több a helyé és a fülkésben el is engedheted, de az ülésre ne szoktasd rá egyszer sem.
2012. máj. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
olyan városban lakom, ahol nincs vonat, vagyis volt évekkel ezelőtt, de nem jár, mivel megszűnt
2012. máj. 7. 09:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én évekig buszoztam kaukázusival. szerencsésnek mondhatom magam, sosem problémáztak.

sőt, volt olyan, hogy a sofőrnek mikor mondtam, hogy egy diák és egy kutya jegyet kérek ránézett az állatra és közölte, hogy az medve, annak meg nem kell jegy :)

a legdurvább talán az volt, mikor a sofőr (szokásos elhűlő arccal) végignézett a jószágomon és megkérdezte, hogy nem lesz baj vele? nem volt. meg általában odaszóltak, hogy legyen rajta végig a szájkosár, de ilyennel nem szoktam viccelődni, mindig rajta volt.

mondjuk nem utaztattam büdösen, sárosan, és ha esetleg baleset volt (hányt) akkor mindig kéznél volt egy zacsi, amit a szájkosárra húztam amikor öklendezni kezdett, és abba hányt bele. (egyszer volt, hogy elkéstem, de szerencsére az útitársaim segítőkészek voltak, és kaptam egy csomó zsepit feltakarítani... (nem mondom, hogy könnyű meló volt menet közben, de megoldottuk). egyébként nem hányós kutyánál is jobb felkészülni zacsikkal, mert mindig érhetnek meglepetések. ő sem hányt mindig, csak mondjuk minden tizedik útján...

2012. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És konkrétan hogyan utaztatok?
2012. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is nagytestű(bár még kölyök) kutyával utazom rendszeresen, és semmi gond nem volt még szerencsére(se rosszullét, se hányás és az utasok/sofőr is mindig kedves volt) csak az én kutyám imád két-három ülésnyi helyen hosszában elfeküdni, én meg kérdezgetem az utasokat, hogy nem zavarja-e őket a kutya farka és hogy elférnek-e. :D a másik dolog, hogy kinyújtja a mancsait, amik pont a középső járkálós részre is kinyúlnak, én meg húzogathatom befelé.. :)
2012. máj. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor te az ülés előtt keresztbe fekteted le?

Szájkosár rajta is van, vagy csak demó szintjén van nálad valami arra alkalmatlan eszköz. Víz?

2012. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

vizet én max. hosszabb útra vinnék magammal, és akkor is csak pihenőben itatnám, a buszon zötykölődve nem is nagyon lehetne itatni. plusz a kutyák mozgáskoordinációja olyankor nem az igazi, valószínűleg a kényelmetlen helyzet miatt nem is igen innának.


én igyekeztem a kaummal az elsők közt felszállni (a kutya nagyon profi volt, ahogy nyílt az ajtó, elkezdett előre tolakodni, nekem csak követni kellett :D) tudom, hogy utáltak emiatt jópáran, de ez az utasok érdeke is volt... így első körben tudtunk felszállni és vagy a hátsó ajtónál lévő nagyobb helyen megállni valahol, vagy lehetőleg a busz végében, ahol kevesebb a forgalom. az én kutyám nem fért volna be az ülések alá-mellé, mindig a folyosón feküdt végig (még egy ok, amiért hátulra kellett szállnunk), de simán átléphette mindenki.

2012. máj. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez a kérdés nekem szólt? nem hiszem, hogy bármi dühítő dolgot írtam volna. Ha tehetem, mindig a középső, ülés nélküli részen vagyunk, mert ott kényelmesen elfér, de van olyan busz, ahol nincs ilyen rész. Ilyenkor inkább két ülést foglalunk el,(ha már neki is kell jegyet venni, nem érzem pofátlanságnak), minthogy az útban álljunk. Amit leírtam, az egy eset volt, amikor tömve volt a busz, és a kutyának két ülésnyi helyet kellett megosztania a lábammal. És addig fészkelődött, amíg úgy feküdt, hogy a feneke az előttünk lévő ülés alatt volt, a farka meg már a másik utas lábánál. Én azonnal ültettem volna fel, de a kedves hölgy mondta, hogy nem zavarja, feküdjön csak nyugodtan tovább. és akkor nyújtózkodott egyet, és a mancsai kilógtak az ülésen túlra, én meg győztem visszahúzkodni és olyan testhelyzetet keresni neki, ami nem zavarja az állókat. Az út félórás, nem várhatom el tőle, hogy merev háttal ülje végig az utat. Szájkosár természetesen volt rajta, víz is mindig van nálam, de ahogy az előző is írta, inkább az út végén itatom meg, annyi időt meg simán kibír víz nélkül. bár nem tudom, ezek hogy kacsolódtak az írásomhoz.
2012. máj. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!