Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vonattal a kistestű kutyát...

Vonattal a kistestű kutyát lehet ingyen szállítani?

Figyelt kérdés
Gondolom póráz,szájkosár meg oltási könyv itt is kell...A honlapon az van,hogy kutyának 970 a jegy,de az enyém olyan pici,hogy nem foglalna szinte semmi helyet,meg amúgy is az ölemben lenne.Ilyen esetben is kell fizetni?
2011. nov. 23. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
táskában szállítva nem kell fizetni.
2011. nov. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem erre pontos válasz ott tudnak adni, ahol a vonatjegyet veszed. Én a 10 kg-os kutyusomnak /szobakutya/ fél jegyet, vagy poggyász jegyet szoktam venni.
2011. nov. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kell valamennyit fizetni,póráz oltásikönyv mindehol kell tömegközlekedő járművökön.Táska vagy szállítókosárban/ketrecben kell jegyet venni.Nem mindegyik kutya ingyenes,de neked asszem ingyenes.
2011. nov. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
Vittem már 8 hetes kölyökkutyát a kabátom alatt, mégis kellett neki jegyet venni.
2011. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért, Akiteki, mert fafejű magyarok laknak a tuskó kis országunkban.:)

A szabály szerint 1x1 méteres táskáért még nem kell fizetni. (Ez megjegyzet pont egy országúti bicikli átmérője kerekek nélkül - tehát ingyen szállíthatnám a bringámat is...)


Mivel élő állatért fizetni kell, a 8 hetes kölyökért ezért kellett jegyet váltanod.


De ha táskában viszed, az kézi poggyásznak minősül, és nem kell fizetned.


(Ez a BKV-n is így van.)


A legtutibb felhívni a MÁV-ot!



De hogy valami pozitív ellenpélda is legyen, én meg az egyik kutyámat a Déli-pu-tól úgy hoztam el 2 hónapos kora körül, hogy oda-visszára adtak igazolást, hogy ingyen vihetem, csak mert valaki ott hagyta a pályaudvaron, és 6 órája senki nem akarta elvinni. (Nekem épp a Balatonnál volt dolgom, így vittem magammal, meg aztán vissza Budapestre is.:))



De visszafelé elhagytam az igazolásomat.

Épp annyi pénzem volt, hogy a saját jegyemet kifizessem (nem számítottam rá, hogy új kutyával térek haza:D), és visszafelé az ellenőr annyira rendes volt, hogy igazolás nélkül is jöhetett velem Pocak.:)

2011. nov. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:

A BKV-nál tudom, hogy az van, hogy ha táskában van, akkor nem kell neki jegyet venni.

A vonatban nem vagyok biztos, most nincs kedvem keresgélni a szabályzatot.

De mint Hofi is megmondta: Hülye-hülyébb-leghülyébb: rendőr-postás-vasutas.

Ezért inkább nem vitatkozom.

Mondjuk tökmindegy is, nincs kutyahordozó táskám, mindegyik kutyámnak megvan mind a 4 lába, tudnak rajta jönni. A 8 hetes whippet bébimet is csak azért vittem a kabátom alatt, mert tél volt és hideg.

2011. nov. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kell fizetni érte!!
2011. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kell venni neki jegyet, attól, hogy kistestű ugyanúgy kutya. Én úgy tudom akkor is, ha táskában, vagy szállítóboxban viszed.
2011. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Szállítóboxban elvileg nem kell fizetni, úgy tudom, de IC-n egyáltalán nem szállíthatsz kutyát, sőt semmilyen állatot.

Kérdezd meg a magasságos MÁV pénztárnál. Az a biztos. Földi halandók sosem lehetnek nyugodtak a jogszabályok erdejében.

2011. nov. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek.mentek a zöld kezek :)
2011. nov. 24. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!