Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?!

Miért csinálja ezt a kutyám?!

Figyelt kérdés
8hónapos labrador! nagyon jól van szocializálódva, kiskora óta minden este kutyákkal van lent 1-2 órát(van amikor 15-20 kutyával játszik egyszerre) szerintem okos kutya is mert nyugodtan sétáltathatom mindíg póráz nélkül, a behívás mindíg sikerül tud apróbb trükköket, nem eszik fel a földről semmit és elég sokat foglalkozok vele! csak mostanában párszor tapasztaltam azt h morog :S pl. ha sötétbe messze áll valaki akkor elkezd morogni picit meg ma is sétáltunk és egy nagy boxer mellett mentünk el (nem ismertük a boxert) és megállt és elkezdett morogni:D miért csinálhatja ezt a morgást és mit tegyek ellene ?
2012. máj. 8. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak simán tiltsd le róla.
2012. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
h érted h tiltsam le róla? mit csináljak, vagy h csináljam?
2012. máj. 8. 17:03
 3/6 anonim ***** válasza:

megrántod a pórázt és rászólsz.

Most tinédzser, próbálgatja a karmait

2012. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyan így vagyok, mint te...csak nekem Bolognesem van, ő is 8 hónapos. Mások is panaszkodnak erre mostanság...lehet h ők is érzik h tavaszodik és megkergülnek mint az emberek :D:D
2012. máj. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne hagyd rá, mert csak rosszabb lesz. Nem csak morogni fog, hanem ugatni is. Aztán meg majd oda is kap. Ne hagyd elszemtelenedni, most kamaszodik, és ezért teszteli, hogy meddig mehet el. Húzd meg a határt, és ha túllépi, akkor ne maradjon el a büntetés.

A letiltást úgy értettem, hogy ha morog, akkor rászólsz. Ha abbahagyja, akkor megdicséred. Ha nem, akkor erélyesebben szólsz rá. Ha ez sem jön be, akkor összefogod a pofáját, és rákiabálsz. Ha ez sem, akkor pedig a grabancánál fogva lenyomod a földre, és leszidod. Ilyenkor megadó pózba kényszeríted, mert megtagadta az alfa parancsát. Csak akkor engedd felkelni, ha megadta magát. Neki, mivel alárendelt, feltétel nélkül teljesítenie kell bármilyen parancsodat. Ha nem teszi, akkor bünti, de csak mértékkel. Úgy ahogy leírtam. Ezt nem csak a morgásnál alkalmazhatod, hanem bármikor, amikor nem fogad szót.

2012. máj. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 10hónapos a labradorom és ugyanezt csinálja ilyenkor rászólok meghúzom a pórázt, leültetem és megvárjuk amíg a másik kutya elmenjen. kicsit már lenyugodott!
2012. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!