Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 60KG-os lehet egy németjuhász?

Marci7 kérdése:

60KG-os lehet egy németjuhász?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 18:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Aki szerint nem, a szerint a kosárlabdázók, szumósok nem emberek???


Lehet, max nem felel meg a standardnek.

2012. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
# 11, a te érvelésed alapján akkor egy csivava is lehet 70 kg-os, hiszen ő is kutya.
2012. máj. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon kisarkitod!:-)

Minden élőlénynél vannak az átlagtól eltérő(esetleg mutáns) egyedek. Ezért lehetnek óriás(200cm+) és törpe(50-60 cm)emberek is. És ők is emberek.

Ettől függetlenül ha törzskönyves, és nem felel meg a standardnek, akkor ki kell zárni tenyésztésből, stb, de más baja nincsen.

2012. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze és érdekes módon mindig Magyarországon és főleg ezen a fórumon jelennek meg ezek a Guiness rekordok könyvébe való méretű kutyák. :-) Itt már volt aki azt mondta, hogy a kaukázusija 120kg, a német dogja 110cm marmagasságú, a rottweilere 80kg, stb.. :-)


A német juhászkutyák átlagos mérete 60-65cm mar és 35-42kg között van. Az extrémebb méretű kutyák lehetnek olyan max. ~72cm mar és ~50kg-osak.

Aki ilyet állít, hoyg 67kg-os a németjuhásza, az hazudik és szívesen megnézném az ilyen méretű kutyáját. :-) Persze az ilyenek nem merik élőben megmutatni, mert tudják hogy kamuznak. :-)

2012. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Értem mire gondolsz, lehet kamu az egész, én csak azt akartam mondani, hogy simán meglehet. Animal Planeten volt múltkor 30 kg-s macska, meg hasonló tacskó is!:-))
2012. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kórosan elhízott állatoknál. Én is ismerek 70kg-os labradort, amelyik gyakorlatilag menni is alig bír. A múltkor a tévében is benne volt, ott lakik néhány utcányira tőlünk. Abban a műsorban volt egy csokiszínű labrador, először azt hittem vietnámi csüngőhasú disznó. Menni is csak botladozva bírt, a gazdáit Angliában bűncselekmény miatt elítélték.

Volt egy 9kilós jack russel, amelyik 25kg volt. Stb.

Szóval ilyenek vannak és ritkán vannak extrém méretű kutyák, mint pl. a 109cm marmagasságú német dog, ami jelenleg is tartja a guiness csúcsot marmagasságban. Itt mégis volt olyan ember, aki váltig állította hogy a német dogjai (nem is egy) 110cm marmagasságú. :-)

A gazdák nagyon-nagyon nincsenek tisztában a kutyáik méretével. Egy átlagos, teljesen jó kondícióban lévő német juhászkutya 35-42kg között mozog. Vannak még azok az igazi, egyenes hátú szép németjuhászok, amelyek ennél nagyobbak, de azok se érik el az 50kg-ot. Na ha egy ilyet kórosan felhízlalnak, akkor elképzelhető a 67kg. De az a kutya beteg és kb. 6-7 évig fog élni. Én egészséges állatokról beszéltem. 67kg még egy átlagon felüli méretű kaukázusi kutyánál is szép teljesítmény, nem egy majdnem fele akkora fajtánál.

2012. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Persze, szemmértékkel mérve sok kutya nagyobbnak tűnik a valóságnál. Az én Rotti szukám is nagy volt(63 cm), és mindenki kérdezte, 50-60 kg? Pedig 43 volt csak.

Szóval a kérdésre válaszolva: lehet, de nem egészséges.

2012. máj. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%
Nekem egy 100 kilos Német-juhászom van és még szárnya is van neki,meg csőre...........
2012. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hmm... biztos, hogy vannak itt kamuzók. De pl. én a múlt héten láttam a futtatón egy 9 hós dobermannt, aki 76 cm volt. Komolyan csak néztem, mekkora. Durva volt, még sose láttam akkorát. Az apja is túlméretes volt, és túlszárnyalta az apját... szoval én nem tudom, de manapság egyre nagyobb kutyák vannak. Ugyanitt is van egy bika nagy németjuhász. Nem tudom, mekkora, de óriás. Nem tudom, ezek disznótáppal etetnek?!?!
2012. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jaja meg 80 centi lesz a dobi mint egy kau :D persze meg a Német dog is 120 centi a marmagasság :D
2012. máj. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!