Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt hiszem a kutyám lenyelt...

Azt hiszem a kutyám lenyelt egy kis darab drótot. Van rá esély, hogy gond nélkül kiürül?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy biztos sem vagyok benne, de bejött a műhelybe és láttam hogy valamit rág. Kivettem a szájából és egy nagyon pici valami volt, amin emlékezetem szerint volt egy kb. 1,5 cm hosszú, 2 mm átmérőjű műanyag burkolatú kis vezeték darab. De ez már több mint egy napja volt. Persze olyanról is hallottam már, hogy egy kutya mindent megevett és nem szarta ki, hanem összegyűlt a belében és egy idő után vették csak észre, hogy a kutya valamiért rosszul van. Kb. 3 hete van nálunk ez a kutyus, és az a baj, hogy nem csak egyszerűen szétrág mindent, hanem szerintem sok esetben le is nyeli. Most ne írjátok, hogy tüntessek el mindent amit szét tud rágni, mert 2000 m2-es tercián élünk, még egy gyerek elől is képtelenség mindent eldugni ami veszélyt jelenthet rá.
2012. máj. 10. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azt fogják írni hogy vidd állatorvoshoz.

Én meg azt hogy 2-3 centis kis dolgoktól nem lesz semmi baja. Én kiskoromban nyeltem a csavarokat meg ilyesmit :D

2012. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem is volt egy osztálytársam, aki általánosban technika órán mindig azzal büszkélkedett ,hogy lenyeli a szeget. Szerintem még az állatkórházban is kiröhögnének, ha oda mennék és azt mondanám, hogy a kutyám lehet, hogy lenyelt egy 1,5 cm-es drótot, de az is lehet, hogy nem.

Amúgy szerintem magam is tudom a választ, hogy mi történhet, de jól esnének a tapasztalatok, mert szerintem nem az én kutyám az első, aki mindent lenyel a mi a szája ügyébe kerül.

2012. máj. 10. 13:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Figyelned kell. Ha megváltozik a viselkedése, vagyis láthatóan rosszul érzi magát, akkor doki. A legtöbbször szerencsésen keresztül megy rajtuk.
2012. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Természetesen figyelem, mert amúgy is sokat foglalkozunk velük. Menhelyről hozott kutyáink vannak és kutyaiskolába is járunk :-) Csak abban nem voltam biztos, hogy ahogy letelik az "emésztési idő", fenn akadhat, vagy később is okozhat problémát? Vagy ha egy két napig semmi baja, akkor már remélhetőleg nem is lesz?
2012. máj. 10. 13:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet, túl dramatizálom a dolgot, de nehéz időszakon vagyunk keresztül. Amikor ide kerültek ők, akkor kellett egy súlyos betegség miatt elaltatni az imádott kutyámat, aki 11 évig volt velünk. Szeretnék mindent jól csinálni, és szeretném, hogy boldogok legyenek.
2012. máj. 10. 13:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém meg lenyelte a karácsonyfára rakható úgynevezett angyalhajat. Az az aranyszínű hosszú szál. Semmi baja nem volt tőle csak mikor átment rajta kilógott a vége :D Következő alkalommal meg kijött az egész :D
2012. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!