Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom csendre inteni a...

Hogy tudom csendre inteni a kutyám?

Figyelt kérdés
Harmadik éjszakát ugatja már végig. Ma becsuktam a garázsba. Kimegyek, abbahagyja, bejövök, elkezdi újra. Gondolom azért ugat, mert a közelben a másik kutyák is ugatnak. Hogy bírnám rávenni, hogy csak akkor ugasson, ha tényleg szükséges?

2012. máj. 11. 07:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem azért ugat. Azért ugat, mert látja h eléri vele azt amit akar, tehát h kimenj hozzá.
2012. máj. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nem azért, mert látszik rajta, hogy "izgatott". Össze vissza szalatgál a kertben, és a szomszédok felé ugat.
2012. máj. 11. 07:52
 3/15 anonim ***** válasza:

De azért szerintem is...

Nem ártana nap közben rendesen lemozgatni is. Egy megfelelően lemozgatott kutya éjszaka alszik, és nem ugatja át az egész éjszakát - főleg napokon keresztül.

El kell vinni minden nap legalább 1,5-2 órát rendesen lemozgatni az igényeinek megfelelően, lefuttatni valamilyen sporttal, az egyszerre fárasztja le szellemileg és fizikailag is. Mindkettő nagyon fontos, ha valamelyik nincs megfelelően megadva neki, akkor bizony az energiáit (jó esetben) éjszakai ugatással tölti.


Később majd jön a frusztráció, agresszivitás és a mély lejtő, amiről nem ő tehet majd, mégis ő lesz elaltatva "kezelhetetlensége" miatt...


Ha esetleg kölyök kutyáról van szó, akkor meg az a baj, hogy egy kölyökkutyát nem lehet kivágni a kertbe, annak legalább az első fél évben-évben (kutya egyénétől függően) a gazda mellett a helye, a mi kutyánk is míg fel nem nőtt és míg nem nyugtalankodott kint a kertben, addig aludhatott bent a bejárat mellett, ez bőven elég neki. Nem mondom, hogy engedd az ágyadba, én se tettem soha, elvégre kutyáról beszélünk, de egy kölyköt még nem szabad így magára hagyni, később megint csak viselkedési problémái léphetnek fel.


Ezekre érdemes kicsit odafigyelni, és akkor nem lesz vele gond! :)

2012. máj. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Egy hónapot volt bent kb, de aztán nem akart bent maradni. Megpróbálom a mozgást, hátha sikerül. Meg az a helyzet, hogy nem fogad el, mint vezért. DE szépen lassan majd csak...

Köszi a válaszokat!

2012. máj. 11. 08:49
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Ezt tessék szépen betartani.

[link]


Milyen kutyusról van szó amúgy?

Azt már meg se kérdezem, h eddig mit csináltál vele, ha nem volt lemozgatva? Nem sétáltatok, vagy ilyesmi?

2012. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kaukázusi.

Sétálva nem volt, de a kertben a másik kutyával játszottak, szaladgáltak.

2012. máj. 11. 09:46
 7/15 A kérdező kommentje:
Amúgy ha ezeket betartom, mennyi időn belül tekint vezérnek? Egyébként most fél éves a kutya.
2012. máj. 11. 10:00
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Semennyi idő alatt, a cerbis módszerek sajnos semmit sem érnek. Én is voltam "cerbis", nagy csalódás volt és csak rontott a helyzetünkön a suli felfogása, hozzáállása és módszerei.

Én nagyon nem ajánlom ezeket a módszereket. Egy úgymond könnyen kezelhető kutyánál esetleg hatásosak lehetnek, de problémás kutyáknál ez a felfogás sokszor csak olaj a tűzre. Én lebeszélnélek róla.

2012. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És mit javasolsz?
2012. máj. 11. 11:39
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

2. válaszoló vagyok (8:10)


Örülök, hogy segíthettem. Fontos, hogy mindig légy türelemmel. Az már nagyon jó, hogy változtatsz, hajlandó vagy tenni érte, ha ez mellé nagyon türelmes is vagy idővel (ez kettőtöktől függ) jön az eredmény is.


Én mindenképp tüköriskolát ajánlanék, nekem egy 12 éves elvadult kutyát sikerült szocializáljanak embere és állatok irányába, ráadásul tökéletesen az irányításom alá került a kutya kicsit több mint fél év alatt, előtte ugyanezen 2 évig munkálkodtam segítség nélkül, majd rossz segítséggel (cerbi), de mindig csak rosszabb lett.

Én személy szerint a Gödöllői kutyasuliba jártam (GKSK), és a mai napig járok is, mert ott minden igényünket kielégítik az életmód problémáinak megoldásától kezdve a lemozgatáson át bármit. :)

Keress a közeletekben ilyen iskolát szerintem. :)

[link]

2012. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!