Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador etetése, de mivel?

Labrador etetése, de mivel?

Figyelt kérdés

Hamarosan (2 hét múlva) megérkezik a labrador szuka kisktyánk. Ekkor 8 hetes lesz. Tegnap voltunk vásárolni neki 1-2 dolgot, póráz, nyakörv, kosár... de a táplálás még kérdéses. Az eladó Royal, Happy Dog és hasonló legjobb minőségű tápkat ajánlott. Ezek árait elnézve, hát... illetve azt is ajánlotta, hogy ha közepes minőségű pl. Pedigree tápot beszünk akkor szükséges csonterősítőt adnunk neki. Ő ilyen 8000 ft körüli vitaminról beszélt.Most nézegettem a neten és találtam a FeliCAvit csonterősítőt junior kutyák számára.Ez 2000 ft környékén mozog 200 db-nál. Jelenleg egy 15 éves pulink van, aki Chappi és Pedigree tápon élt egész életében és most is :)

bocsi, h kicsit hosszú voltam.



2012. máj. 12. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Első időben mindenképpen azt adjátok neki amit az eladó, hogy ne legyen hasmenése.

A pedigree pedig nem közepes minőségű hanem elég rossz.

Sok nagyon jó közepes minőségű táp van, amik nem is drágák. Pl: Brit, Dog chow, Profine, Bento, Flatazor, stb.

2012. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem is labradorom van, nekem azt ajánlotta a tenyésztő, hogy dog chow-ot adjak neki. nem is drága mint a prérium tápok, de nagyon jó :)
2012. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bármit, csak a reklámozott, "hiperszuper", színezékkel és gabonával telenyomott pedigreet, chappit és társait ne! igaz, a prémium táp drágább, de tovább tart, elég belőle kevesebbet adni, mivel jobban táplál, és a "végeredmény" sem lesz olyan nagy, mint a vacak tápoknál. :) nekem is labradorom van, arra hívták fel a figyelmem, hogy nagyon hamar elhízik, ezért kaját ne hagyjatok előtte (egyébként egy kutya előtt sem szabad) hanem amennyit egyszerre megeszik, a többit elvenni. Emellett nagyon sok mozgás. Mondjuk az enyém pont az ellenkezője, ő nem hajlamos elhízásra, nagyon lassan szed fel magára bármennyit, és ha egy napig nem kap enni, rögtön meglátszik rajta, és látni lehet kicsit a bordáit.
2012. máj. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell venned semmilyen vitamint vagy csonterősítőt(max idős korára csak)


Jó minőségű tápot vegyél neki, az első leírta a jó tápokat én még ajánlom a Fides nevű kutyatápot a netről lehet rendelni csak 20 kg kiszerelésben van és nagyon jó áron,nem annyira elterjed még M.O-n ezért olcsó..

ahonan hoztam a kistestű kutyámat ott ilyet kaptak a kutyák,csak nálunk a 20 kg több mint egy évig jó lenne ,mivel egy bichon nem eszik akkora mennyiséget :)


itt a link : [link]

2012. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A pedireet és a chappit felejtsétek el. Az egy labradornak, sőt, minden kutyának édes kevés a színezékkel, az 5% hústartammal, és a sok tartósítószerrel. Én a brit tápotkat ajánlom, prémium minőségűek, 25% feketti hústartammal, és emellé semmi kiegészítést nem kell adni, plusz teljesen jó árban vannak. Én ezt ajánlom (igaz, csak netről lehet rendelni, de innen ingyen kihozzák 2-3 napon belül): [link]
2012. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár lehet, hogy neki a large kell.
2012. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!