Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ajánlani könnyezés...

Tudnátok ajánlani könnyezés elleni szemcseppet kutyusnak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
meg kéne nézni miért könnyezik. és azt megszüntetni.
2012. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 VBeata81 ***** válasza:

Okozhatja könnycsatorna elzáródás, kötőhártyagyulladás, szemhéjak befelé fordulása, stb. Ezesetben állatorvos. De vannak fajták, (pl. bichonok), ahol a könnyezés nagyon gyakori. Egyes kutyák felnőttkorukra kinövik, mások nem. Az én kutyám 2 éves lesz, még mindig könnyezik, de nem durván. Ha csak esztétokai probléma, általában bórvizet szoktak használni (bórsav 2 vagy 3 %-os vizes oldata, patikából), ezt nem a szemébe cseppentjük, csak vattával átmossuk az elszíneződött szőrt. Valamennyit használ, nem csodaszer.

Van egy Angel's Eyes nevű táplálékkiegészítő, ami állítólag megszünteti az elszíneződést, én nem próbáltam, nagyon borsos ára van.

2012. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen ő is bichon... nincs begyulladva a szeme, csak fajtaártalom sztem. Van egy folyadél, Kela... ha azt használjuk majdnem h eltűnik a folt, de rettenetesen drága, és havonta nem elég egy flakonnal...
2012. máj. 12. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!