Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hosszú szőrű német juhász...

A hosszú szőrű német juhász miben különbözik a normális német juhásztól?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert olyat szeretnék venni, aminek hosszabb a szőre mint a normál német juhásznak. Utána olvastam már sokat, de ha arra keresek rá, hogy eladó hosszú szőrű német juhász, akkor nem is ad ki a keresésre szinte semmit... Van a hosszú szőrű német juhásznak egy külön neve?
2012. máj. 13. 19:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Abban, hogy hosszabb a szőre.
2012. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Német juhász az is, csak nagyra nőtt a szőre. Nagy általánosságban erősebb csontozat és nagyobb méret a jellemzőjük.

Keress rá az ónémet juhászra. Igaz, hogy ez csak a népi elnevezése, de így jobban ismerik.

2012. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
de a hosszú szőrű jellemben nem különbözik a normáltól? és akkor az a gyakoribb kifejezése hogy ónémet juhász? köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 13. 19:48
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

3 típusú nj-t találhatsz, a munka vonalú nj-t, a show nj-t, az ónémetjuhászt.

A legrövidebb szőrű a munka nj-k (ordas németjuhászok), ezeket nem a kiállításokra, hanem a kemény munkára tenyésztették ki.

A show közepes szőrhosszúságú (rajzos), de én senkinek nem ajánlom, mert nagy arányban komoly diszpláziával rendelkeznek és mindre jellemző a csapott, már-már nyomorék far és hátsó lábak. Ez az Élet egy nagy kérdése, hogy egy ilyen remek munkakutyát miért tesznek tönkre és csúfítanak el egyesek.

Az, amelyikre te gondolsz az ónémetjuhász, ez hosszú szőrrel rendelkezik. Ez a munka vonalhoz hasonlóan szintén nagyon egészséges, de jellemben hatalmas különbségek vannak.

2012. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem. De körülbelül ugyanolyan hűséges és családszerető az ónémet mint a normál német juhász?
2012. máj. 13. 19:53
 6/15 A kérdező kommentje:
És ez a hivatalos neve hogy ónémet juhász kutya?
2012. máj. 13. 20:01
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

A hivatalos név hosszú szőrű német juhász, de az ónémet juhász az ismert.

A hűség és családszeretet csak és kizárólag nevelés, foglalkozás és törődés eredménye. Nem lehet globálisan azt mondani egy fajtára, hogy az hűséges, ez egyedfüggő is valamilyen szinten, de mint írtam, csak foglalkozás kérdése minden.

2012. máj. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

ma 19:49

Ma már egyre inkább van egy negyedik kategória: Munkavonalban a sport kutya.

2012. máj. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos igaz, már a munka vonalat is kezdik egyre inkább kiállításokra tenyészteni.
2012. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
A szőrhossza különbözik. nekem is volt egy, de egy ritka türelmes lélek volt. Nem mintha a sima német juhásszal bajom lenne
2012. máj. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!