Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador szukám első ellésénél...

Labrador szukám első ellésénél 13 kiskutyát hozott világra ma reggel. Normális ez a magas alomszám? Kerítsek esetleg dajkakutyát, vagy képes lesz szoptatni ennyi kicsit hosszú távon?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 16:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
sajnos normális ez a létszám, de szegény csak max. 8-9-10 kölyköt tud hosszútávon etetni. =(attól függ,mennyire jó anya. úgyhogy ha meg szeretnéd őket menteni (szerintem igen) akkor igen, keress dajkakutyát. sok szerencsét a kölykökhöz!=)
2009. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Jó köszi, akkor kutakodok dajkakutya után. Remélem találok:(
2009. aug. 7. 16:59
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

ez rengeteg kiskutya, nagyon megviseli az anyát.

biztos elfog pár kiskutya pusztulni :( de ez természetes.

Igazából sokkal jobb a 6 kiskutya, mert azok mellett jobban fejlődnének, elég anyatej jutna nekik és az anya is jobban viselné.

Mert most hiába fogod a 13 kiskutyát cumiztatni tápszerrel, az nem az igazi, gyengébbek is lesznek, arról nem is beszélve, ahogy nőnek úgy terhelik az anyát.

Vagy dajkakutya a megoldás, vagy ahogy tenyésztő ismerőseim szokták, párat elaltatnak állatorvossal h megfelelően növekedjen a többi és az anya is jobban birja.

2009. aug. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Úristen:( Altattassak el egy párat? Akkor inkább Amerikáig elmegyek dajkakutyáért (képletesen, de tényleg nagyon messzire leutazok a kicsikkel érte). Nekem nem lenne szívem elaltatni egyet sem, és ki sem tudnám választani melyik legyen az:(((
2009. aug. 7. 17:02
 5/21 A kérdező kommentje:
A tápszer tényleg nem lehet megoldás?
2009. aug. 7. 17:03
 6/21 A kérdező kommentje:
Ja és gyorsan bevédem magam, mielőtt jogosan letámadnátok. Nem szaporítok, a kutyus törzskönyves, tenyészszemlés, DP szűrt, (kiállításon igaz nem voltunk), és a 3. tüzeléskor lett fedeztetve egy szintén ezeknek a feltételeknek megfelelt kannal.
2009. aug. 7. 17:05
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Tápszerezheted őket. 2 óránként hagyd egy kicsit őket szopni (tegyél 4-5 kutyát emlőre), majd vedd le őket és etesd tápszerrel. (patikában kapsz, vagy az orvos hoz neked). Fontos, hogy mindegyik szopjon is egy kicsit és kapjon tápszert is. A szünetet a 2 órás szopások közt kitölti a cumiztatás.

Ugyan nem fogsz aludni 2 hétig, de én is már megcsináltam egy párszor.

2009. aug. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Elszaladok gyorsan a dokihoz tápszerért, este 8ig van szerencsére.

A 2 hét nem alvásra fel voltam készülve:) Ki is vettem 2 és fél hét szabit, úgyhogy az évi szabi maradékom ellőve, de megéri:) Még egyszer köszönöm!

2009. aug. 7. 17:09
 9/21 A kérdező kommentje:
Azért elkezdek keresni dajkakutyát, hátha. Felhívom a kutyám tenyésztőjét is, hátha van neki most anyakutyusa, és tud segíteni. Majd írok a fejleményekről. Most szaladok tápszerért.
2009. aug. 7. 17:11
 10/21 A kérdező kommentje:
Vettem tápszert, már szopiztattam is vele a kiskutyákat. A tenyésztőnket felhívtam, jelenleg nála nincs alom így nem tud segíteni, de utánakérdez hátha van tenyésztő ismerőse akinél van esetleg.
2009. aug. 7. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!