Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 6 hónapos Beagle...

Totiadri kérdése:

Van egy 6 hónapos Beagle szuka kutyusom és kíváncsi vagyok hogy hány gramm mennyiségű eledelt kéne neki adnom?

Figyelt kérdés

2012. máj. 14. 10:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy 9 kg-os és naponta kétszer adok neki vegyesen száraz, konzerv és friss házi kosztot. Sokat sétálunk, futunk játszunk, bérházi kutyus.
2012. máj. 14. 10:56
 2/15 anonim ***** válasza:
Táponként változik. Mindegyikre rá van írva. Nincs 2 egyforma...
2012. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De szárazat soha nem eszik magába inkább éhezik! Konzervel szoktam keverni vagy házi kosztal ezért nem tudom hogy mennyit adjak.
2012. máj. 14. 11:22
 4/15 anonim ***** válasza:

Tudja, hogy adsz neki finomabbat, ezért válogat. Ez úgy működik, hogy lerakod a kutya elé a kajáját, vársz 10-15 percet, amit nem evett meg, felveszed előle, következő etetésnél újra odaadod neki és újra vársz 10-15 percet, majd elveszed előle. Képes akár több napon át is nem enni, mert tudatosítottad benne, hogy válogathat, mert ő kap úgy is másikat. De amelyik kutya éhes, az enni fog. Csak csináld így, ahogy írtam és tarts ki! Ne engedj a boci szemeinek! Azt kell ennie, amit te adsz neki. Én egyébként leöntöm vízzel a száraz tápját a kutyusomnak.

Milyen fajta száraztápot adsz neki?

2012. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mindig más fajtát adok. Próbáltam már kiéheztetni ahogy mondod de nincs szívem se idegzetem kivárni mert nem lenne gond ha csak boci szemekkel nézne de úgy vonyít meg ugat mint egy igazi Beagle. De nem is akarom hogy csak szárazat egyen szeretném ha mindent enne még kinem fejlődik azért adok neki konzervet meg házit is. A mennyiségtől félek nehogy sokat adjak.
2012. máj. 14. 11:39
 6/15 anonim ***** válasza:

Konzervre semmi szüksége, 80%-a víz, abban aztán sok minden nincsen. A házi koszt még elmegy. De abba gondolj bele, hogy a kutya 6 hónapos és ő irányít téged, az van, amit ő akar? Makacs kutya a beagle, nagyon a fejedre fog nőni! Állj a sarkadra.

Egyébként egy jó minőségű száraz táp mellett semmi szüksége a kutyának másra. Ha ilyen chappi, pedigree, darling és társait adtál, abban nem sok minden van, amit ténylegesen tud hasznosítani.

Állatorvoshoz nem jártok, hogy ránézzen néha, hogy milyen kondiban van kutya?

2012. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Olyat ne mondj hogy ő irányít engem mert még nem is láttad az én kutyámat. Mindenki elvan ájulva hogy milyen jó nevelt Beagle és milyen jó természetű. 7 hetesen az ül vezényszóra halgatot és még had ne soroljam még miket tudd. Beagle téren már kivagyok képezve. Csak szeretném hogy minden tápanyagot megkapjon csak nem szeretném túl táplálni, 1 éves korára szoktatom rá csak tápra. És szeretném ha a válaszok a kérdésemre irányulnának mert eltértünk a témától. És ne haragudj ha nyersen fogalmaztam volna.
2012. máj. 14. 12:02
 8/15 anonim ***** válasza:

Annyit adj neki, amennyitől jó kondiban van. Ami a táp zacskójára van írva, az egy jó kiindulási pont lehet, de egyedenként eltérő, hogy mennyit igényelnek. Most jó kondiban van? Akkor adj neki annyit, amennyit eddig. Majd kitapasztalod, hogy mennyi a tökéletes adag. Közben változhat a kutya igénye is. Az enyéim is néha kicsit lefogynak, kicsit híznak, és ez alapján változtatom nekik az adagot.

Egyébként szerintem ne adj neki konzervet, mert semmi értelme, jól nem lakik tőle, hiszen annak a konzervnek a nagy része víz, viszont válogatós lesz, mert az íze sokkal intenzívebb, mint a száraztápé. Az, hogy kap a táp mellé házikosztot, nem baj, az enyém is kap. És ne hagyd neki, hogy a beagle-vuvuzással kunyeráljon finomabb kaját:) Nagyon okosak, és seperc alatt megtanulják, hogy ezzel mindent el lehet érni. Az én egyik kutyám is beagle, 2 éves múlt, és eddig ő is nagyon keményen mondta a magáét, ha akart valamit, mert a családtagok, ismerősök mindig odavoltak, hogy milyen "cukin" ugat, és adtak neki cserébe jutalmat. Mostanra nagyjából sikerült erről leszoktatni. Tudom, hogy nehéz. :)

2012. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
OK, akkor jól nevelt a kutyád, de az etetést nézve ő irányít téged, hiszen az van, amit ő akar!
2012. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

:-) Az biztos hogy nehéz Beaglet nevelni de nem lehetetlen de a gazdit nagyon tudják szeretni és mindig mellettem van. Én is eddig így etettem csak olyan vagyok mint egy igazi szülű, aggódok hogy nem-e kevés vagy sok!

Jó kondiba van nem lustulunk! Köszönöm a választ.

2012. máj. 14. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!