Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler szuka tulajdonságai?

Rottweiler szuka tulajdonságai?

Figyelt kérdés
Egy kölyök rottweiler szuka kutyát akarok hozni de a googlen mindig mást ír a kutyákról,volt már kutyám csak nem ilyen idegbetegféle,vagyis szinte mindenki azt mondja ne vigyem mert 6-7 éves korukra hülyék lesznek ez igaz? valaki segíthetne!

2012. máj. 13. 21:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A félrenevelt roti, meg esetleg az agyonszaporított ideggyenge, az hülye lesz, de az meg nem függ a fajtájától, bármilyen kutyát el lehet így cseszni. Egy normálisan tartott, nevelt, rendszeres és neki való foglalkozásban részesített rottweiler ugyanolyan normális, mint bármelyik másik fajta. Ha nem hiszed, menj el egy-két jó tenyésztőhöz, és nézd meg az öreg kutyáikat.
2012. máj. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs még ezzel a fajtával tapasztalatom, de nagyon tetszenek, viszont én is hallottam ezt a pletykát, ezért korábban feltettem egy kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2747893-igaz-..


Sok megnyugtató választ kaptam, olvasd át őket :)

2012. máj. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha "idegbetegféle " a kutya szerinted, minek ragaszkodsz a fajtához? Eleve ilyen hozzáállással gondod lesz a nevelésével.
2012. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Rotis_lány ***** válasza:
73%

Az én 6 éves rottweiler szukám aranyos, kedves, figyelmes, engedelmes, gyerek kompatibilis.

Idegenekkel kicsit bizalmatlan, de ha valakit én örömmel fogadok, akkor ő is.

Nem hülyült meg, és nem is fog.


Egy nagyon jó jellemzés:

[link]


Csak jó helyről érdemes venni, szóval 80-100 ezer alatt ne is keress rotit. A olcsó, szaporítók által gyártott kutya nagy valószínűséggel lesz "idegbetegféle".

2012. máj. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék az előttem szólók helytálló válaszaihoz, hogy ezt a fajtát ÖV-re tenyésztették ki, ennél fogva, hogy egészséges életet éljen szüksége van az ösztönenergiák levezetésére, ezt pedig legkönnyebben és legeredményesebben ÖV foglalkozásokkal lehet elérni. Több rotis gazdi ismerősöm mondja nekem is, hogy a kutyája ilyen meg olyan aranyos, szelíd, barátságos kis tündér, és ez teljesen igaz is, de a kutyájuknak ez csak az egyik fele, ettől függetlenül még mindig egy munkamániás, ösztönerős, ÖV kutyáról van szó.


Ha jó idegrendszerű kölyköt választasz, foglalkozol vele, neveled őt és nem kínzod, nem tartod láncon vagy pici ketrecben, sosem lesz vele nagy gondod, de attól függetlenül ahhoz, hogy a kutya szellemileg is teljesen kiegyensúlyozott legyen, kell a munka is neki.

2012. máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
Ha képes vagy így azt mondani, h ez egy idegbeteg féle kutya, akkor neked ez a kutya nem való.
2012. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
HA egy normális tenyésztőtől veszel kutyát,akkor az bármi történik az elkövetkezendő 14 évben ott lesz ha segíteni kell,vagy tanácsot azt fog adni. Ha szaporítótól veszel megnöveled annak kockázatát, hogy ideggyenge vagy/és más problémákkal rendelkező kutyát viszel haza,ami rontja a normális fajtatiszta kutyák jóhírét.
2012. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Little Red értelmezés nem az erősséged.
2012. máj. 14. 10:59
 9/22 anonim ***** válasza:

ma 10:59

Pontosan az általad leírt jelzőt használta.

Magad írtad: "idegbetegféle"

2012. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Úgy akarsz venni egy komoly, felkészült, erőskezű gazdát igénylő kutyát, h annyit tudsz róla, h idegebetegféle. Hadd gratuláljak, komolyan. Nem az én értelmezésemmel van baj, hanem a te tájékozottságoddal és hozzáállásoddal.


Tartom magam ahhoz a kijelentésemhez, h neked a roti nem való és kész.

2012. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!