Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradorom borzasztóan vedlik,...

Labradorom borzasztóan vedlik, ez normális?

Figyelt kérdés
ez az első év, hogy vedlik, és lehet, hogy kicsit hülyén hangzik, de már sokan kérdezték, nem beteg-e. Már ez a harmadik hét, és még mindig jön, ha fésülöm, furminátorral heti kétszer, simával naponta, és tele van a kefe :D kézzel tudok belőle kis csomókat kihúzni. Nem győzöm a kennelt, amiben este alszik, takarítani a szőrszőnyegtől. Már a székletében is szőrszálak vannak...
2012. máj. 19. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne egy állatorvossal megvizsgáltatni mert lehet,hogy allergiás valamire vagy valami bőrbetegsége van mert szerintem nem normális dolog,hogy ennyire hullajtja a szőrét.A testvéremnek labradorja van,az is hullajtja a szőrét amikor vedlik de nem ennyire.
2012. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm, én is gonolkoztam ezen.
2012. máj. 19. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk Huskynk van...ő is 3 hétig vedlett egyfolytában. A végén az ő kakkanásában is votl szőr. Amint csócsálja a bundáját,akarva akaratlanul is lenyeli a szőrt.Még így a harmadik hét távlatából azt kell mondjam,hogy a nyakán és a farkáról még csak most kezd el vedleni, úgyhogy nálunk is nagy a boldogság....szoba kutya....
2012. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
egyébként tényleg megy a csodálkozás, hogy ó, egek, mennyi szőr, és bár nem vagyok szakértő, én ezt normálisnak látom, hiszen vastag és tömött a bundája. még kinti kutyus, de 1-2 éven belül szobakutyus lesz, úgyhogy nálunk is boldogság lesz :)
2012. máj. 19. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:
semmi baja! Vannak kutyafajták akiknél csomókban hullik ki a szőr, a mi malamutunknak is csomókban hulik, a vedlés középső szakaszán az enyém is olyan mint egy beteg! Sztem ne aggódj. A vedlés nem azt jelenti hogy pár szál hullik ki, hanem gyakorlatilag az egész, az alsó réteg és a felső is.
2012. máj. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm, akkor nincs más hátra, fésülöm rendszeresen. :)
2012. máj. 20. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!