Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek szuka kutyája van és...

Akinek szuka kutyája van és nincs ivartalanítva, mennyire nehéz tüzelésnél távol tartani a kanokat? Mennyire változik meg tüzeléskor a szuka viselkedése?

Figyelt kérdés
Van egy szuka kutyám, még nincs ivartalanítva, eddig még nem is tüzelt. És nem biztos hogy ivartalaníttatni akarom. Igazából elég sok véleményt hallottam az ivartalanítás előnyeiről, de a hátrányairól is. Nem akarok kölyköket, csak sportkutya, és nem akarom hogy el lustuljon. Meg ha nagyon eredményes lesz, egyszer lehet akarok majd kölyköket is. Fajtatiszta, törzskönyves és tenyésztőtől vettem.

2012. máj. 19. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha van zárt kerítésed akkor könnyű dolgod van.Ha ez nincs megoldva akkor az a kan megy oda amelyik akar.HA viszed sétálni akkor mindenképp figyelj a kóbor kanokkal.Bár mikor nekem volt szuka kutyám én mindig meggondoltam hogy ilyenkor kivigyem e sétálni.Sokszor elhalasztottam a sétát inkább.
2012. máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 lakle ***** válasza:
Nekem mikor tüzelt a kutyám kétszer is hazáig követett minket egy kan kutya. Még a folyosóra is képesek lettek volna bejönni, de azért sikerült kicseleznem őket. Szerencsém volt, mert kistestüek és barátságosak voltak. De ezek után úgy döntöttem többet ez nekem nem hiányzik és ivartalanítottam.
2012. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Magas kerítésen belül még kennelbe is lesz zárva, sőt annak még teteje is van, mert tudom hogy ilyenkor mindenre képesek. :) Csak a csapból is az folyik hogy muszáj ivartalaníttatni, de ha vigyázok olyankor a kutyára, akkor szerintem nem kell. És ha vemhes lesz, akkor még mindig elvihetem ivartalanítani és akkor nem születnek meg a kölykök.
2012. máj. 19. 19:02
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

nekem is szuka kutyusom van és nincs ivartalanítva ,de én panelba lakok szóval nálunk kizárt,hogy egy kan felcsinálja.. sétáknál figyelünk és a kan kutyákat elkerüljük,kóbor kutyák most nincsenek itt a környéken már pár éve, de ha lenne is felveszem az ölembe(mivel kistestű)


egyrészt nincs pénzem az ivartalanításra ,másrészt egyik ismim szuka kutyája is meghízott az ivartalanítás miatt és nagyon el lustult , amíg nem volt ivartalanítva sokat tudtak kirándulni ,a kutya 1 órát alig bír sétálni..én ezt meg nem akartam..

2012. máj. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 lakle ***** válasza:
73%

Hát ha téged nem zavar, hogy figyelned kell akkor ok. Nekem nagy macera volt, főleg, hogy sokat utazunk, kirándulunk és a tüzelésekhez igazítani a programokat nem túl kellemes.

Kérdezted a viselkedést is: az enyém tiszta depi volt, csak nézett ki az ablakon. Sétánál minden kutyához odaakart menni, még ahhoz is akin látszott, hogy nem túl barátságos.

2012. máj. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha a szomszédodban lakik kutya, akkor készülj füldugóval a tüzelésekre. Nekem ivartalanított szukám van (nem is kéne más), de anyósom kankutyája minden évben kétszer itt koncerzetik az ablak alatt a szomszéd mopszoknak, pedig ő egy kivételesen higgadt kan.

Amúgy én már csak egészségügyi okokból is megcsináltatnám, senkinek nem hiányzik az a sok ronda halálos betegség, amit összeszedhet, ha csak tüzel, de nem lesz vemhes. Amelyik kutya igazán pörög, az a hormonjai nélkül is megy. Ismerek olyan pici korában ivartalanított kant, akit egyszerűen nem lehet lelőni még így idős korára sem. Ha benne van a mehetnék, benne is marad.

2012. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

3 ivaros szuka kutyám volt évekig (csak a hatás kedvéért... xD). A viselkedésük egyáltalán nem változik meg. Akár a kan orra elől is vissza tudnám hívni őket. Gondolom ennek köze van a kutya fajtájához (gazdamániás pásztorkutya), és a neveléshez. Ha nem véreznének ilyenkor, akkor észre sem venném, annyira ugyanolyanok.

A kanok olyan szempontból rosszak, hogy elég ha két percre kiviszem a ház elé, pár óra múlva biztos megjelenik néhány. De az utóbbi években már ez is ritkul. Viszont még sosem jött be egyik sem pedig elég kitartóak. És a kerétésünk sem valami hiperszuper, néhol még kisebb hibák is vannak rajta, már több évtizede ugyanolyan, és már többévtizede tartunk szuka kutyákat és még sosem történt baleset. Mondjuk az is igaz, hogy nálunk a kutyák nem mászkálnak szabadon a kertben felügyelet nélkül, a kenneljük meg messze van a kerítéstől, és általában a házban vannak velem. Panelban meg ugye nem tud beszökni a kutya. Viszont akkor muszáj levinni sétálni, míg a kertes házban nem, amíg tüzel, mert ugye ott a kert. Hát én néha félnék, hogy megtalál valami nagydarab kóbor, neadjisten agresszív kankutya minket ha panelban lakánk és le kéne vinni...

A másik meg az, hogy mi van ha pont a versenykor kezd el tüzelni a kutya? Amikor már ottvagytok, vagy beneveztetek. Az elég sok pazarlás lenne mind pénzben, mind időben. Nem tudom mások hogy oldják ezt meg.

Viszont 3 szukámból azóta egy ivartalanítva van, és egyáltalán nem változott meg! Nem lett lustább, sem nyugodtabb. Ettől nem kell félned. Pár óra múltán már rohangált. De ha félsz a jellemváltozástól, akkor inkább kifejlett korban ivartalanítsd.

És van egy 10 év fölötti szukám is, aki ivaros, és nagyon boldog és egészséges. Rosszabb mint egy kölyök. Eddig mindegyik szuka kutyánk sokáig élt, és nem voltak ivartalanítva. Szóval én mindkét oldalt támogatom.

2012. máj. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja és egyik szomszéd kankutyának sem nagyon tűnt fel, hogy nálunk tüzelnek a kutyák, vagy hogy egyáltalán vannak. De mint mondtam nálunk nem járkálnak bármikor szabadon az állatok a kertben. Plusz a házak közvetlenül a kerítés mellett vannak szóval az én kutyám nem tud a kerítéshez nagyon közel jutni a házunk miatt az egyik oldalon, és a szomszéd kutya sem tud a mi kerítésünköz, az ő házuk miatt a másik oldalon. Hátul meg veteményes van, ami el van kerítve és a hátsószomszédnak is.
2012. máj. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A tüzeléseket még csak-csak elviseltem (4 volt) de egyszer álvemhes volt, és az nagyon megviselt mindenkit, főleg a kutyámat. Lelkileg és fizikailag is.

Amikor ivartalanították 2 és fél évesen, kiderült, hogy már akkor kezdődő méhgyulladása volt.


Az ivartalanításnak semmi köze a kutya aktivitásához. Az enyém világ életében egy haspók volt, az ivartalanításig viszonylag gombóc is. Onnantól elkezdtem jobban odafigyelni az etetésére, és arra, hogy nem kunyizhat annyit. Azóta a felesleg lement róla, és még mozgékonyabb.

Az "ellustulás" nem velejárója a műtétnek. A hormontermelés leáll, ezáltal kevesebb kalóriabevitel is elég. Akik erre nem figyelnek (persze csak hízékony kutyák esetén) azoknak hízni fog a kutyájuk, és emiatt lesz lustább.

2012. máj. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A szomszédban csak 2 szuka van, ők sincsenek ivartalanítva. Másik szomszédban nincs kutya. Kóbor kutyáktól nem félek, van paprika spray... :) Mindenki azzal jön, hogy ha csak tüzel és nem ellik akkor sok baja lehet, de ott vannak pl. a farkasok ahol csak az alfa nőstény szaporodik, a többi nem. Kicsit bénán találta volna ki ezt a természet, ha ők ezért elpusztulnának. Nem?
2012. máj. 20. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!