Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelentsük ezt a parasztot...

Feljelentsük ezt a parasztot vagy ne?

Figyelt kérdés

Tegnap este, egy kedves szomszédunk sétáltatta az extra mini yorkie kutyáját, ami úgy nézett ki, hogy egy vesszővel csapkodta jobbról balról.


Aztán a picike vissza akart szaladni hozzánk, az a paraszt meg rá is csapott a vesszővel, meg akkorát rúgott a kutyusba, hogy az kb 3 métert repült.


Persze neki támadtunk, hogy normális e, de az csak bizonygatta a magáét, hogy még soha nem szaladt el tőle... de persze se póráz se nyakörv azon a kis mócsingon.


Nem szeretem az ilyen tengerimalac kategória kutyákat, de amikor az a picike az ölembe ugrott es ott remegett nyüszitve, hát sírva fakadtam.


Nyílván nem ez volt az első ilyen eset, mert a kutyus csapott füllel, behúzott farokkal remegve járkált.


2012. máj. 21. 11:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Feljelentheted, de akkor nem ártana majd, ha valami bizonyítékotok is lenne ellene, mondjuk tanúk, akik ugyanazt látták, mint ti, de a legjobb az lenne, ha lenne a fickóról (vagy csajról?) egy videó felvétel, ahol éppen "rosszul" bánik a kutyussal.
2012. máj. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

‎+36 70 636 6230-os telefonszámon vagy a bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu-n tudod jelezni az illetékeseknek.

de nem ártana tudni, hogy hol lakik az illető...

Vagy a radikális állatvédelmiseket eléred facebookon "Radikális Állatvédelem (Radi)" néven.

2012. máj. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
(én amúgy ott helyben elvettem volna tőle a kutyát.)
2012. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Póráz nélkül sétáltatta a kutyát ,ezért feljelentheted.
2012. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

.....mielőtt bármit lépsz gondold végig, hogy végszükség esetén esetleg magadhoz veszed egy időre.


Mivel írtad, hogy szóba állt veletek, feltételezem, hogy lehetne vele értelmesen beszélni. Kedves és határozottan próbáld neki elmagyarázni, hogy miért baj ha ezt csinálja.

Ha mindezek ellenére nem változik a helyzet akkor jöhetnek a fenti ötletek.

2012. máj. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen látnánk a kutyát akár véglegesen is, csak azt nem tudom, jó oké feljelentem, de mi van ha ez pillanatnyi elmebaj volt a fószernál, és amúgy szereti a kutyát.


Bár a picike viselkedése nem erre utalt.


Én is először el akartam szaladni a kutyuval, de akkor meg engem lehet feljelenteni, hogy elloptam.


Nem bírom kiverni a fejemből ahogy szűkölt a karomban...

2012. máj. 21. 12:21
 7/21 Sn0wf0x ***** válasza:
Ha pillanatnyi elmezavar, akkor is el kell tőle venni. Azonnal jelentsétek? budapesti esetleg? hol szokta sétáltatni a kutyát?
2012. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%
Semmi értelme feljelentgetni ,csak magadat idegesítenéd fel. A hatóságok ilyesmit magasról lexarnak.Még családi erőszakhoz is csak akkor jönnek ki ha vér folyik már akkor ilyennél mégis mit várunk? Van bizonyíték? Videofelvétel ,kutyán külsérelmi nyom? Ha nincs akkor az egész csak egy mese és kiröhögnek ,rosszabb esetben egy jó ügyvéddel rágalmazási pert indítanak ellened,plusz rádfogják hogy csak el akarod lopni az értékes yorkijukat. Lehet lepontozni de ez a realitás.
2012. máj. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nézd utolsó, nyilván igazad van, dé én nem is a rendőrségre gondoltam, hanem azora a szervekre, akik az állatok jogait képviselik.

Szerencsére ennek egyre nagyobb nyílvánossaga van.


Bizonyíték meg honnan lenne, senki nem jár kutyát sétaltani percrekész videókamerával vagy fényképezővel... ha meg netán telefonnal lekapná az ember, akkor is mi lennénk a sárosak, hogy neki személyi jogai vannak...


A családi életébe meg nem látok bele, nem tudom otthon hogy bánik a kutyájával, csak azt tudom, hogy ott előttünk leszerepelt.

2012. máj. 21. 13:42
 10/21 anonim ***** válasza:
És egy ilyen szervezet mit tud tenni? Ők nem hatóság ,nem vehetik el a kutyát ,nem büntethetik pénzbírságra, maximum ugyanúgy feljelenthetik mint te, de ugyanúgy semmi bizonyíték nem lesz.
2012. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!