Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon melyik fajta...

Magyarországon melyik fajta vagy milyen kutya a legdrágább?

Figyelt kérdés
Teljesen mind1, hogy milyen fajta vagy, hogy munka kutya e csak érdekel, hogy Magyarországon melyik vagy milyen a legdrágább kutya! Nem az eszmei érték érdekel!:D
2012. máj. 23. 07:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Erre azért nehéz válaszolni, mert pl. német juhászt vehetsz tenyésztőtől 80e-ért is és 280e-ért is, attól függően, milyen a vérvonala, mit lehet tőle elvárni és persze, hogy honnan veszed.

Talán azzal egyet lehet azonban érteni, hogy a pomerániai törpespicc számít a legdrágábbnak, de szinte mindenhol a világban.

2012. máj. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Talán a tibeti masztiffok átlagban a legdrágábbak. De sokban függ az ár attól, hogy milyen és mennyi kupát nyertek a kutya felmenői. Sajnos manapság ez számít sokaknál.
2012. máj. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Úgy érted, amit Magyarországon tenyésztenek is?

Mert ha nem, akkor tudok egy fáraó kutyáról, aki 1.6 millió forintért vett a gazdája. De őt külföldről hozták.

És első jól írta, egy adott fajtán belül is hatalmas árkülönbségek lehetnek.

2012. máj. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

talán annak az ó-angol ( collie )pásztorkutyának a kölykei ,amely idén bekerült a CRUFT-on a döntőbe ??

mivel a kölykök ára mindig a szülők pedigréjén múlik!

persze a pomerániai spic ,vagy a tibeti masztif alapára sem olcsó :),természetesen neves tenyészetből,!!! nem pedig szaporítótól :(

szaporítónál az angol buldog is lehet 80-100 000 .-ft ,persze utánna az állatorvosnál még otthagy az ember pár 100 000-et!!! ( kivételek vannak, de selejtes kutyáknak a kölyke is selejtes .)

2012. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tegnap volt a tévében, hogy lefoglaltak 8 harci kutyát, a piaci értékük 30 millió Ft. Osszál, szorozzál!
2012. máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A világon eddig legdrágábban elkelt kutyája egy Tibeti Masztiff volt (110 millió forint). A Fáraókutya nem csak drága, de nagyon ritka is, Mo.-on összesen 6 van, ha jól tudom. A Pomerániai tényleg drága, csak ennél a fajtánál rejtély, hogy miért drága, mert nem különleges, mint a Masztiff, nem ritka, mint a Fáraókutya, egyszerűen, csak "luxuskutyának" számít valamiért. Van valami új "mini Husky", az a neve, hogy Alaskan Klee Kai, úgy tudom azt sem könnyű megfizetni, (mondjuk egy 2000 éves fajtához képest elég "újnak" számít). A Samoyedről is úgy tudom, hogy drága fajta volt, míg el nem kezdték szaporítani, elég sok kutyafajta szerepelt még pár évvel ezelőtt egy ilyen listán, de szépen lassan minden kutya lekerül erről a listáról. Na vajon miért...
2012. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A pomi azért drága mert nagyon nehezen tenyészthető, sok az örökletes probléma és a szülés körüli gond is gyakori.


A kutya árak között hatalmas különbség lehet. Vannak drágább fajták de van ami nem drága mégis olyan minőség, hogy drágábban adják

2012. máj. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

A gond ott van, hogy sok az ostoba, aki megveszi az ilyen drága kutyákat. A sznobizmus magasiskolája, nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel, ezért ilyen státuszszimbólum kutyákat vesznek méregdrága pénzért.

Mint a pandaürülékkel trágyázott tealevél, amiből egy csésze 50ezer forintba kerül. Egyszerűen az emberi butaság és a pénzszórás magasiskolája.

2012. máj. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nem itthoni tenyésztés, akkor tudok most olyan saluki kiskutyákat akiknek az apjuk idén a világ legszebb kutyája lesz, nah ott a kölykök 5000-6000euro körül lesznek.
2012. máj. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

08:54!

Az az összeg egy bűnügyi statisztikai szám. Minél magasabb az elkövetési érték annál jobb a hatóság statisztikailag, tehát vastagon fog a ceruzájuk amikor értéket állapítanak meg. Tudom, mert én is csináltam anno.

2012. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!