Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás a kiskutyám, mit tegyek?

Bolhás a kiskutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokat vakarózik, szóval gondolom bolhás lett. 8 hetes.

Vettem neki nyakörvert, de azt csak 12 hetes kor után lehet alkalmazni. Addig szenvedjen? Vagy rárakhatom? De kifejezetten rá volt írva, h 12 hetes kor előtt nem lehet alkalmazni :S Vagy van kölyökkutyának is direkt nyakörv, csak hülye volt az eladó?


2012. máj. 23. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Fürdesd meg kutyasamponos vízben, azt nem bírják a bolhák.
2012. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szentem is fürdesd meg csak az a baj hogy a mi kutyánkba azután is lett mert ha már 1 is túléli akkor megint bolhás lesz(1-2 nap múlva)
2012. máj. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Veszel Neostomosan ampullát. Megfürdeted. Utána veszel spotont, és két nap múlva ráteszed. Mire lejár a csepp, ráteheted a nyakörvet. Persze, nem mindegy, milyen márkájú nyakörvet vettél a hatásossága miatt.
2012. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fürdetés és a helyét ahol alszik, azt is takarítsd, fertőtlenítsd ki jó alaposan!
2012. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fújd le Frontline spray-vel, és kezeld a kutya környezetét is (például az Insecticide nevű spray-vel), különös tekintettel a szőnyegekre, mert a bolhák előszeretettel petéznek az ilyen helyekre.
2012. máj. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Bóhapor, bóha elleni KISKUTYÁKNAK való sampon, nyakörv bolhák ellen (van kiskutyáknak való is)
2012. máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is a neostomosan-ra szavazok, pikk-pakk kiírtja a bolhákat.
2012. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gondolod vagy tudod hogy bolhás? Ha valóban az akkor látnod kell az bolhákat.

A vakaródzásnak más dolga is lehet. Például ha túl gyakran fürdeted kiszáradhat a bőre és viszkedést okozhat.

2012. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na, mire hazaértem, tesóm rárakta a nyakörvert.. elvileg csak 3 hét múlva lehetne. Ez baj? Mi baja lehet tőle?


Amúgy lefertőtleni a dolgait lehetetlen lenne kb, az egész kert az övé és mindenhol fetreng. Fürdetni sajnos nem tudom hol, de majd próbálok egy régi lavórt szerválni de egyelőre még nincs.

2012. máj. 23. 16:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem fertőtleníteni kell, hanem bolhátlanítani, és leginkább a szőnyegeket és ehhez hasonló helyeket, tehát ha például lakásban jár a kutya, akkor ott kanapét is, mindent, ha a kutyaházban van neki takaró, azt is, ilyesmik. A kert nem lényeges, onnan elugrálnak, csak ott ne keljen ki bolha, ahol biztosan megint a kutyán (vagy rajtatok) fog kikötni.
2012. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!