Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan kiskutyám néha játék...

A kan kiskutyám néha játék közben párzó mozdulatokat csinál a lábakon/kezeken. Miért?

Figyelt kérdés
Csak most lesz 11 hetes. Ennyi idősen csinálhatja dominanciából? Nekem nem annyiszor csinálja (mert én nem hagyom), de másoknak mindig ezt csinálja, vagyis csak akkor, amikor rájön ez az őrület, de akkor le se lehet állítani.
2012. máj. 18. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Voltam vendégségbe és ott eg kölyök beagle csinálta ugyanezt. Csak nem olyan hülye, hágy párzani akar eg emberi kézzel... de lehet.
2012. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja és ilyenkor hogy kell büntetni, hogy ne csinálja? Én úgy szoktam, hogy először rászólok, ha még mindig csinálja, akkor egy kicsit ellököm magamtól, ha ez nem használ kap egy kis tockost (tényleg nagyon gyenge kis ütés), ilyenkor általában megáll és értetlenül néz rám, de ha ezek után újra elkezdi rácsapok egy kicsit erősebben a hátsójára és elfut a helyére.
2012. máj. 18. 14:41
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez - főleg ilyen kis korban, de később is - a dominancia jele kutyáknál. Ilyenkor le kell lökni magadról, elfordulni tőle, nem szabad hagyni.
2012. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2012. máj. 18. 14:44
 5/14 anonim ***** válasza:

SOHA NE ÜSD! (Persze, hogy nem érti)


Ilyenkor lökd le magadról, fordulj el és ne vegyél róla tudomást.

Ha úgy látod, hogy megnyugodott, vagy már nem akarja csinálni, akkor később folytathatjátok a játékot. Nagyon fontos, hogy ilyen módon a játékot te kezdeményezd, te kezdd el, te irányítsd, és te is hagyd abba.

Úgy hagyd abba, hogy mondod neki, hogy elég!, és mész a dolgodra.


A kutya ezt tökéletesen érteni fogja és ha ezt betartod, hamar le fog szokni erről.

2012. máj. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem mindig játék közben csinálja. Múltkor pl. kajáltunk az asztalnál és egyszer csak oda jött és elkezdte csinálni a lábamon. Ekkor kb. 5x eljátszottam vele azt, hogy rászólok majd lelököm magamról és utána tovább eszek és nem is nézek rá, de mindig újra kezdte, és igazából csak ekkor jött az a "módszer", hogy rácsapok. Én se szívesen ütöm meg, de nem szeretném, hogy ha esetleg vendégek jönnek nekik is csinálja kajálás közben.
2012. máj. 18. 14:56
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem kell ütni. Amint megpróbálja fordulj el, rögtön lökd le.Sose hagyd neki, egy pillanatig se. és családon belül is mondd meg, hogy mindenki ezt tegye. Nem kell fokozatokat, hogy előbb szólok, aztán lököm, majd ütök, ő ezt nem érti. mindig ugyanaz legyen a megtorlás. legyél következetes, valamit vagy lehet, vagy nem. nincs olyan, hogy egyszer lehet egy kicsit, aztán meg ütnek érte...
2012. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem "előbb szólok, aztán lököm" hanem szólok és lökök egyszerre. De ha ötödik alkalommal sem hagyja abba akkor már ütök. Először csak nagyon picit, ha abból ért akkor oké, de ha nem akkor nem szórakozok tovább.
2012. máj. 18. 15:04
 9/14 A kérdező kommentje:
De akkor ezt most dominanciából csinálja vagy sem?
2012. máj. 18. 15:05
 10/14 anonim ***** válasza:
Dominancia, mi más lehetne, hiszen nem ivarératt, és a kezed sem tüzel :)
2012. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!