Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxerről mi a véleményetek?

Boxerről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Boxerről mi a véleményetek?

15 éves fiúnak?

Mennyire őrzi házat és mennyire tanítható örző védőre és engedelmességire?

Egy boxer kan mekkorára nő meg kb? 65 cm mar és 35 kg?


2012. máj. 23. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A testi adatokról: [link]


A boxer jó őrző-védő és szuperül képezhető bármire.


15 éves gyereknek semmiképpen sem ajánlom, mert kemény, tapasztalt gazdát igényel, különben könnyen a család fejére nő. Ha a szülők foglalkoznak vele, akkor rendben van a dolog, de fontos, hogy mindig határozottak és következetesek legyetek vele!


A másik fontos, hogy naponta legalább 1,5-2 órát el kell vinni lefuttatni + szellemileg lefárasztani MINDEN NAP, különben szét fogja szedni unalmában a kertet/lakást a túl sok levezetetlen, felgyűlt energia miatt. Nagyon nagy mozgásigényű kutya. :)


Egyébként szuper társ és családi kutya, de nem árt vele suliba járni, és érteni a kutyákhoz egy kicsit! :)

2012. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jópofa, nagyon mozgékony kutya. Remek társ, remek sportkutya. Egyéniségek.

Őriz és engedelmes, ha megfelelően nevelik.


A méretük kicsit kisebb, mint amit te írtál. A kanok átlagosan 60cm és olyan 30kg körül vannak.

2012. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

értem köszi,csak ma láttam egy nagyon szép boxert és az nagyon erős felépítésű volt,szerintem az volt 40 kg is bár elég alacsony volt :) ilyen 63-65 cm maragasságra és 35-40 kg :)

persze értek kutyákhoz ,apám meg segítene nevelni,de én is elég határozott tudok lenni.

2012. máj. 23. 16:27
 4/4 anonim ***** válasza:

ÖV-re attól függ hogy honnan van, milyen a vérmérséklete... Házőrzésre semmiképp nem való. Súly/magasság szintén sokban függ a genetikától, de a tartási körülményektől is. Láttam már 20 és 42kg-os boxert is. A kicsi mentett, menhelyi a nagy meg szimplán direkt van hízlalva, mert a gazdi szerint vaskosan szebb. 15éves fejjel egy komolyabb gondolkodású gyerek is bevállalhatja de csak akkor ha van szülői támogatás. Ha a kutyaovi/suli megoldott/tervbe van véve akkor az még jobb.

Aktívnak tényleg elég aktív fajta ezért muszáj nap, mint nap lefárasztani, ha ez elmarad akkor lehet számolni azzal, hogy unalmában rág, ás, kapar... Napi 2óra mozgás már nagyjából elég is, de a több se nagyon kottyan meg nekik.

Amúgy imádnivaló család és gyerekbarát kutyák, nagy bohócok, engem állandóan képesek megnevettetni.

2012. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!