Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon hullik a kutyám szőre!...

Nagyon hullik a kutyám szőre! Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Van egy édes kis 3 éves palotapincsim (fajtatiszta).Bent tartottam,de már annyira hullik a szőre,hogy ki kellett tennem az udvarra,mert napi szinten annyi szőr kijön a kutyából,hogy egy porzsák megtelik!Nem is beszélve az ágyről,a bútorokról,minden tiszta szőr lett tőle,és napi szinten kétszer porszívóztam!Ijesztő!Azt hittem vedlik,de ez a folyamat tart több hónapja!Gopndoltam állatorvoshoz viszem,de előtte jó lenne tudni,hogy van-e valakinek tapasztalata...érdekelne.Egyébként sokat vakaródzik,és nem bolhás!

2012. máj. 24. 20:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hát elég sok betegség idézheti elő. De lehet hogy ilyen típus a mi kutyánk is egész évbe vedlik és kegyetlen ahogy ki szokott nézni a ház. De a furminátor csodákra képes.
2012. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Akkor lehet a bűzmirigye. Nekünk is az volt a probléma, csomókba lehetett a szőrét kihúzni. De ez pont vedlés időszakban, így nem volt gyanús, de azért elvittük: mogyóró nagyságúra megtelt a bűzmirigye. Nem szokta a farkát harapdálni?
2012. máj. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A furminátorról még nem hallottam!De szokta harapdálni!Állandóan kergeti,és harapdálja.Alapjáratba nyugodt,csendes kis kutyus,de olyankor begőzöl rendesen!És a bűzmirigy problémára mit írt fel az orvos?Vagy csinált vele valamit?
2012. máj. 24. 21:17
 14/17 A kérdező kommentje:
Utánanéztem a furminátornak!Jónak tűnik,viszont nagyon drága...lehet valahol 4ezren alul is kapni?
2012. máj. 24. 22:02
 15/17 anonim ***** válasza:

A mi bolognese-ünk is kergeti néha a farkát, nála ez arra utal, hogy megtelt a bűzmirigye. Elvisszük állatorvoshoz, kinyomja neki, aztán hónapokig elvan.

Van egy menhelyes tacskó-keverék (nagyon mix:)), na neki egész évben hullik a szőre, de gyönyörű csillogó és babapuha is! Kifésüljük neki, de ezenfelül sok mindent nem javul a helyzet... :) Ők is szobakutyusok. Gyakran kell azzal a görgetővel szőrteleníteni... Meg a kocsit is... Sajnos vannak ilyen kutyik :) Ők így aranyosak!

De ha már elmész állatorvoshoz, kérdezd meg mi okozhatja a szőrhullást, ha nem a vedlésre gyanakodsz.

2012. máj. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kinyomja neki, és annyi, utána nem kell semmi, csak max 1 hónap múlva visszamnenni, hogy megnézze, megint megtelt e. Mindenképp csak a doki nyomja ki, a kozmetikus elronthatja, meg a doki a színéből és az állagából is sok mindent meg tud állapítani.


Drága, de csak egyszer kell megvenni a kutya egész életére. Kb az is ennyi lemne, ha vennél vagy 3 más fajta kefét, amik hamar tönkremennek, és újat kell venni.

2012. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Most voltam egy üzletben,ahol kiegészítőket árulnak.Ott rendelésre lehet csak kapni és 9-10 ezer forint :S
2012. máj. 25. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!