Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, a foxink fél a...

Mi a teendő, a foxink fél a vihartól?

Figyelt kérdés
Foxterrierünk van, már a felnőttkorban. Már mielőtt esne az eső, vagy mennydörögne az ég, a légköri nyomásra reagálva elkezdi rángatni a láncát, menekülne be a teraszra - egy szóval baromira fél a vihartól. Perzse elengedjük, mert sajnáljuk, de a teraszon aztán felugrik az asztalra s felmászik az ablakpárkányra, lever mindent, s összemocskol mindent. Valakinek valami ötlete, hogy hogy lehetne rávenni, hogy bújjon be a házába a pokrócához? Vagy mit kéne kezdeni vele, mert így ez nem jó.

2012. máj. 25. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is foxink van és ő is viharfélő. Ő is még mielőtt elkezdődne a vihar, már egész testében remeg. Ő ilyenkor keres egy sötét zugot és elbújik. Mióta tudjuk, hogy ennyire fél (egyszer Szilveszterkor egy fele akkora vasszekrényből szedtük ki több óra keresgélés után, mint amekkora a kutya), mindig beengedjük, ha vihar van. Ilyenkor nem fekszik le a takarójára az előszobába, ahogy amúgy szokott, hanem mint aki nincs is magánál, egész testében remegve elindul egy sötét sarkot keresni, ahol biztonságban érzi magát. Ő már 12 éves, azt hiszem, nem nagyon fog megváltozni. Állítólag szoktatni kell a zajhoz őket úgy, hogy lehalkítva lejátszod neki a mennydörgést(számítógépről pl) és ha már nem zavarja, mindig hangosítod a zajt, amíg meg nem érti, hogy nincs mitől félnie. Bár én ezt nem próbáltam, csak olvastam, hogy ez a módja, így tapasztalatom nincs róla.
2012. máj. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

minek kötöd meg?

Te láncon lennél kiszolgáltatva mindennek és jönne a legnagyobb félelmed te is berossálnál és menekülni akarnál! Szegény kutya..

Én ilyenkor biztos beengedném magamhoz a lakásba..

2012. máj. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért kell szerencsétlent megkötni?

Amúgy be kellene engedni olyankor a házba/garázsba amikor vihar van.

2012. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most komolyan, miért kötöd meg ?
2012. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm, a hanglejátszást ki fogom próbálni, mostmár tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Szerintem az enyém sem fogja már megszokni, de hátha.:)


Többiek: Azért kötöm meg, hogy ne tegyen magában kárt az udvarban, ugyanakkor azért, hogy ő se túrjon szét mindent - ugyanis ez volt az egyik feltétele annak, hogy szüleim kutyát engedtek itthonra. Természetesen naponta több órát sétáltatva van, amikor kint vagyunk az udvaron, akkor mindig elengedjük - ez elég sok alkalom, ha azt nézzük, hogy hatan lakunk a házban. Higgyétek el, tök jó dolga van a foxinak. Amint írtam, viharban is elengedem, hogy elbújjon, de rossz nézni, hogy remeg, vacog, és szétcsap mindent. Az enyém sajnos nem elégszik meg azzal, hogy bebújjon egy sötét sarokba.

Szóval az ilyen "Minek kötöd meg?" típusú kommentárokra nem vagyok vevő, mint mondtam: megvan az oka, és ettől a kutya nem érzi háttérbe szorítva magát.

2012. máj. 26. 11:08
 6/7 anonim válasza:
a mi foxink is féla vihartól, ilyenkor beengedjük, lefekszik a társagóban a kedvenc kanapéjára, és örül mint majom a farkának hogy bent lehet:D ha feng shuizni támad kedve vagy cipőt rágni, akkor pár percre szájkosarat kap. nehéz eset, de sok türelemmel megtanítottuk, hogy kell a lakásban viselkedni:D
2012. jún. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyan régi kérdés... de SOHA nem lehet elég nyomós ok arra, hogy megkössünk egy kutyát!
2012. dec. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!